فرهنگ

فراخوان یک هیأت برای گوشی‌های کارکرده مردم/ به دانش‌آموزان کپرنشین کمک کنید


هیأت سیده زینب(س) بندرعباس چندسالی است در قالب گروه جهادی خود در مناطق جنوبی کشور خدمت‌رسانی می‌کند. این هیأت باتوجه به شرایط کرونایی و مشکل تلفن همراه دانش‌آموزان این مناطق، برای گوشی‌های کارکرده مردم فراخوان داده است.


پیمان ریگی، مسئول هیأت سیده زینب(س) بندرعباس در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس با اشاره به اقدامات جهادی و کمک‌رسانی این هیأت به مردم نیازمند مناطق جنوبی کشور اظهار داشت: گروه جهادی ما از سال ۹۶ و در پی بیانات مقام معظم رهبری در خصوص انجام فعالیت‌های جهادی و کمک رسانی، فعالیت خود را آغاز کرد و به مردم و نیازمندان مناطق رودبار جنوب، هرمزگان، بشاگرد، بندرعباس به خصوص در شهر هشت‌بندی خدمت‌رسانی کرده است.

کرونا خدمت‌رسانی به نیازمندان را شدت بخشید

وی با اشاره به اینکه از زمان شیوع ویروس کرونا خدمات‌رسانی ما بیشتر شد، تصریح کرد: با کمک خیرین از تهران و کرج محلول‌های ضدعفونی تهیه و میان نیازمندان توزیع کردیم و بسیاری از سطوح این مناطق را نیز ضدعفونی کردیم.


کودکان مناطق کپرنشین جنوب کشور

ریگی گفت: با کمک جمعی از طلاب جهادی این مناطق، موکبی در شهر هشت‌بندی ایجاد کردیم و به ساخت آشپزخانه و سرویس بهداشتی برای مردم کپرنشین پرداختیم.

توزیع نان و آرد در کمک‌رسانی‌ها

مسئول هیأت سیده زینب(س) بندرعباس با بیان اینکه در چند روستای این منطقه متاسفانه آب و برق وجود ندارد، تصریح کرد: بسیاری از خانواده‌ها برای تهیه نان خانواده خود دچار مشکلاتی هستند که توزیع نان و آرد از جمله برنامه‌های ثابت ما است. همچنین توزیع اقلام غذایی نیز تاکنون بعد از شیوع کرونا در سه مرحله با ارائه کمک‌هایی از تهران و کرج انجام شده است.


توزیع نان و آرد برنامه ثابت این گروه جهادی است

توزیع غذا و گوشت میان نیازمندان در محرم و صفر

ریگی افزود: در ایام ماه محرم و صفر مجالس عزاداری و مذهبی را توسط هیأت برای مردم محرم برگزار کردیم و با حضور سخنران و مداح به اجرای مراسم پرداختیم. همچنین در این ایام طبع و توزیع غذا و همچنین ذبح قربانی و توزیع گوشت میان مردم را هم انجام دادیم.


طبخ و توزیع غذا میان خانواده‌های نیازمند

گوشی‌های کارکرده خود را به ما بدهید

وی تصریح کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا آموزش دانش آموزان در سراسر کشور به صورت غیرحضوری دنبال می‌شود که بسیاری از خانواده‌های این مناطق خط موبایل و اینترنت ندارند؛ چه برسد به گوشی هوشمند، اما برخی خانواده‌ها با قرض کردن، این مشکل را برطرف کردند و برخی نیز از همسایه یا آشنایان گوشی قرض می‌کنند تا فرزندشان بتواند آموزش ببیند.

ریگی ادامه داد: فراخوانی اعلام کردیم که مردم گوشی‌های کارکرده قابل استفاده خود را به ما دهند تا در اختیار این خانواده‌ها قرار دهیم تا کودکانشان بتوانند تحصیل کنند. خانواده‌های بسیاری این مشکل را دارند اما طبق بررسی‌های صورت گرفته شاید با حداقل ۲۰ گوشی موبایل بتوان مشکل دانش‌آموزان به خصوص کپرنشین‌ها را برطرف کرد.

وی افزود: ما در تهران و کرج افراد معتمدی داریم که مردم می‌توانند در صورت هماهنگی گوشی‌های خود را به آنان تحویل دهند و یا حتی می‌توانند با بنده از طریق شماره ۰۹۳۶۳۲۵۰۴۱۷ تماس حاصل کنند تا از طریق پست، گوشی‌ها را به دست ما برسانند.


تهیه کفش برای کودکان نیازمند توسط مسجد امام حسن عسکری تهران

یک مسجد در تهران، برای کپرنشینان کفش فرستاد

مسئول هیأت سیده زینب(س) بندرعباس از توزیع کفش میان کودکان و دانش‌آموزان با کمک مسجد امام حسن عسکری (ع) تهران در ابتدای سال تحصیلی خبر داد و گفت: با کمک خیرین توانستیم در آستانه سال تحصیلی لوازم‌التحریر تهیه و میان دانش‌آموزان توزیع کنیم. گروه جهادی مهلا قزوین نیز در ایام اربعین حسینی بنا داشت عروسک در مسیر پیاده‌روی میان کودکان توزیع کند که به دلیل لغو مراسم و با هماهنگی‌های صورت گرفته توانستیم ۱۵ عروسک برای دختران خردسال این مناطق از آنان بگیریم.


تهیه و توزیع اقلام غذایی بین نیازمندان در محله درخت‌ سبز بندرعباس

وی در پایان خاطرنشان کرد: ظرفیت هیأت و گروه جهادی کار در زمینه شناسایی افراد نیازمند و به ویژه نیازمندی‌های آنان می‌تواند در خدمت هر هیأت و گروه جهادی شهرهای دیگر قرار گیرد تا اگر بنا دارند کاری برای مردم نیازمند این منطقه انجام دهند، دقیق و هدفمند باشد.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا