ورزش

پرداخت ۷۰ هزار یورو از بدهی آزمایشگاه کلن


فدراسیون پزشکی – ورزشی ۷۰ هزار یورو از بدهی آزمایشگاه کلن را پرداخت کرد.


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، با توجه به شرایط اقتصادی و بالا رفتن قیمت ارز، هزینه‌های فدراسیون پزشکی – ورزشی برای اخذ نمونه‌های دوپینگ هم افزایش یافته است. با توجه به شرایطی که وجود دارد فدراسیون پزشکی – ورزشی به آزمایشگاه کلن آلمان بدهکار بوده و افزایش نمونه‌ها باعث بالا رفتن این بدهی‌ها شده است.

مسائل مالی باعث شد تا آزمایشگاه کل موقتاً آنالیز نمونه‌های ایران را متوقف کند.

محمد اسدمسجدی سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی در گفت‌وگو با فارس برای حل این مشکل اظهار داشت: ما ۷۰ هزار یورو به آزمایشگاه کلن فرستادیم و همین روزهاست که به حساب آنها بنشیند. مبلغ زیادی از بدهی را پرداخت کرده‌ایم که با نشستن در حساب آزمایشگاه، آنالیز نمونه‌ها از سر گرفته می‌شود. این مشکل موقتی است.

وی همچنین درباره مبلغ بدهی به آزمایشگاه قطر عنوان کرد: قبل از من این بدهی را پرداخت شده است، مبلغ اندکی باقی مانده اما از زمان کرونا با آزمایشگاه قطر همکاری نکردیم.

سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در خصوص اینکه آیا توانسته‌اید از وزارت ورزش برای آنالیز نمونه‌های دوپینگ و هزینه های کرونا بودجه دریافت کنید تصریح کرد: در نشست ستاد مقابله با کرونا در ورزش با وزیر صحبت کردم و گفتم بحث یک تنه کشیدن بار هزینه‌های کرونا و دوپینگ برای فدراسیون به خاطر کاهش درآمدها مقدور نیست. ما باید در این خصوص مکاتباتی را انجام دهیم.

وی افزود: با توجه به اینکه اعلام شده المپیک توکیو برگزار می‌شود کشور ها ملزم به رعایت قوانین دوپینگ هستند، بر این اساس دولت‌ها بودجه را تامین می‌کنند و به فکر این هستند که ورزشکار پاک به المپیک ببرند.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا