شهرستان ها

۱۵۰ مرکز پیش‌دبستانی در اصفهان تعطیل شد

اصفهان – رئیس اداره پیش دبستانی و دوره اول ابتدایی آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: ۱۵۰ مرکز پیش دبستانی در استان اصفهان در بحران شیوع کرونا تعطیل شده و فعالیت خود را متوقف کرده‌اند.

نسرین باباپور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت مراکز پیش دبستانی استان اصفهان با توجه به شیوع کرونا اظهار داشت: با توجه به بسته شدن این مراکز به دلیل بحران شیوع کرونا وزارت آموزش و پرورش طرح ثبت نام و آموزش مجازی کودکان چهار تا ۶ سال را در دستور کار قرار داد.

وی با بیان اینکه به دنبال اعلام این طرح و ثبت نام تعدادی از والدین در این سامانه مسئولان مراکز پیش دبستانی استان اصفهان واکنش نشان داده و خواستار اجرای طرح‌های حمایتی برای خود شدند، افزود: از این رو طرح‌های حمایتی برای مسئولان مراکز پیش دبستانی در دستور کار قرار گرفت و در شورای نظارت آموزش و پرورش استان اصفهان در دست بررسی است.

رئیس اداره پیش دبستانی و دوره اول ابتدایی آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه در این کارگروه احقاق حقوق کودکان در اولویت است، ادامه داد: از سوی دیگر نیز باید توجه داشت که همه مراکز پیش‌دبستانی استان اصفهان غیردولتی است و هیچ مرکز دولتی در این زمینه نداریم.

ثبت‌نام ۲۰ هزار کودک اصفهانی در مراکز پیش دبستانی

وی با بیان اینکه پیش‌بینی ما برای ثبت‌نام در مراکز پیش دبستانی در سال جاری ۶۰ هزار کودک چهار تا شش سال بود، گفت: این در حالی است که تنها ۲۰ هزار نفر در این بازه سنی در مراکز پیش دبستانی ثبت نام کردند و هیچ اطلاعاتی از ۴۰ هزار کودک دیگر نداریم.

باباپور با بیان اینکه سامانه الکترونیکی آموزش و پرورش استان اصفهان برای ثبت نام کودکان برای دوره پیش دبستانی در نظر گرفته شده است، ادامه داد: این سایت به منظور شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل در دوره پیش دبستانی و برنامه‌ریزی برای جذب آنها در زمینه آموزش مجازی است.

وی اضافه کرد: در این سامانه رویکرد آموزش از طریق سامانه شاد و برنامه‌های تلویزیونی و همچنین فعالیت تحت نظر کارشناسان به ویژه در حوزه سنجش سلامت در دستور کار است.

رئیس اداره پیش دبستانی و دوره اول ابتدایی آموزش و پرورش استان اصفهان درباره تعطیلی مراکز پیش دبستانی در استان اصفهان با توجه به شیوع کرونا ابراز داشت: در این شرایط ۱۵۰ مرکز پیش دبستانی فعالیت خود را متوقف کرده‌اند.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا