اقتصاد

وزیر انرژی روسیه: پیشنهاد اوپک پلاسی ها ادامه «توافق کاهش تولید» است/ نشست بعدی دسامبر


وزیر انرژی روسیه درحالی که موعد نشست بعدی اوپک پلاس را آخرین ماه سال میلادی اعلام کرد، گفت: کمیته رصد اوپک پلاس در روز دوشنبه پایبندی کامل به توافق جهانی کاهش تولید را پیشنهاد کردند.


به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، الکساندر نوآک، وزیر انرژی روسیه گفت کمیته رصد اوپک پلاس، متشکل از کشورهای برجسته تولیدکننده نفت، در روز دوشنبه پایبندی کامل به توافق جهانی کاهش تولید را پیشنهاد کردند.

وی افزود نشست بعدی این گروه در ماه دسامبر خواهد بود.

به گزارش فارس، در بیانیه این گروه نیز هیچ پیشنهاد سیاست گذاری جدید برای اجرا از ژانویه 2021 ارائه نشده است.(جزئیات بیشتر)

در عین حال، وزیر انرژی عربستان نیز در جریان نشست اوپک پلاس گفت هیچ کس نباید در مورد تعهد اوپک پلاس به ثبات بخشی به بازارهای نفتی تردید کند.(جزئیات بیشتر)

اوپک پلاس میزان تولید خود را از ژانویه 2017 با هدف ایجاد توازن در بازار و تقویت قیمت ها و کاهش ذخایر کاهش دادند. آنها در حال حاضر میزان تولید خود 7.7 میلیون بشکه در روز کاهش داده‌اند.

در آغاز این رقم 9.7 میلیون بشکه در روز بود و قرار است در ماه ژانویه میزان تولید خود را با کم کردن 2 میلیون بشکه در روز به 5.7 میلیون بشکه در روز برسانند.

برخی از تحلیلگران اوپک معتقدند، چشم‌انداز کاهشی تقاضا می‌تواند اوپک پلاس را ترغیب کند، تا هرگونه کاهش را به تاخیر بیندازند.

اما این گروه همچنان بر اجرای برنامه از پیش برنامه ریزی شده خود تاکید دارد. گفته می شود این گروه در ماه آینده یعنی نوامبر نشست داشته باشند که وزیر انرژی روسیه آن را دسامبر اعلام کرد.

کارشناسان اوپک هفته گذشته، خطر ادامه عرضه بیش از حد در سال 2021، در صورت طولانی شدن موج دوم و شدید شیوع کرونا را مورد بحث و گفتگو قرار دادند.(جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا