شهرستان ها

فرسودگی بیش از ۴۰ مدرسه‌ ناحیه ۴ شیراز

شیراز- رئیس آموزش و پرورش ناحیه ۴ شهرستان شیراز از نیاز به بازسازی بیش از ۴۰ مدرسه در این ناحیه خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، الله یار رضایی ظهر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اعلام کرد: ناحیه ۴ آموزش و پرورش شیراز، از نقاط محروم به لحاظ توان مالی اولیای دانش‌آموزان به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه اغلب ساکنان در محدوده ناحیه یادشده شهروندان مهاجر از سایر نقاط شهری و روستایی استان تشکیل می‌دهند، ادامه داد: بیش از ۷۵ درصد از کل اولیای دانش‌آموزان در ناحیه ۴ آموزش و پرورش شیراز را خانواده‌های ضعیف به لحاظ توان مالی تشکیل می‌دهند.

رضایی با تصریح اینکه اغلب این افراد شهروندان مهاجری هستند که به دلیل خشکسالی یا دیگر مشکلات از روستاها یا شهرهای استان به شیراز هجرت کرده‌اند، تاکید کرد: اغلب افراد نیک اندیش و خیران در شیراز، ساکن نواحی مرفه نشین این شهر هستند، اما معمولاً نیک اندیشان مدرسه ساز، ترجیح می‌دهند که مشارکت در مدرسه سازی را در محدوده سکونت خود انجام دهند و این محدوده‌ها عمدتاً مربوط به نواحی یک و ۲ آموزش و پرورش است.

به گفته رئیس آموزش و پرورش ناحیه ۴ شیراز، تلاش‌های اداره کل نوسازی مدارس برای سوق دادن نیکوکاران و خیران مدرسه ساز برای احداث واحدهای آموزشی در نقاط کمتر برخوردار است، اما یکی از مشکلات ناحیه ۴ آموزش و پرورش شیراز، کمبود زمین با کاربری آموزشی است.

وی نقش رسانه‌ها در همراهی و انعکاس نیازهای این ناحیه را برشمرد و گفت: رسانه‌ها، نیک اندیشان و خیران بیشتری را به سمت مدرسه سازی و بهبود کیفیت و توسعه فضاهای آموزشی در این ناحیه سوق دهند.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا