شهرستان ها

همایش «حوزه انقلابی، حوزه منتظر» گامی در راستای تمدن سازی است

شیراز – دبیر اجرایی همایش «حوزه انقلابی،حوزه منتظر» گفت: یکی از اهدافی که در گام دوم انقلاب مدنظر بوده، موضوع تمدن سازی است و اینگونه همایش ها می تواند زمینه محقق کردن این هدف را فراهم کند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد مهدی جاوید ظهر سه شنبه در نشستی خبری بیان کرد: همایش منطقه‌ای حوزه انقلابی و حوزه منتظر با حضور بیش از هزار نفر از طلاب خواهر و برادر از استان‌های یزد، هرمزگان، قم و فارس در قالب فضای مجازی و در ۵ محور با رویکردهای مختلف علمی، فرهنگی، مذهبی، هنری و تحقیقاتی و پژوهشی برگزار می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: تا کنون از مجموع ۵۰۰ اثر ارسالی به دبیرخانه همایش ۲۵۹ اثر واجد بررسی بوده‌اند که از این تعداد ۲۰۲ اثر علمی، تحقیقاتی و پژوهشی و ۵۷ اثر دیگر هنری بوده که نسبت به سال گذشته ۲.۵ درصد رشد داشته است.

جاوید اضافه کرد: یکی از اهدافی که در گام دوم انقلاب مورد توجه قرار گرفته است موضوع تمدن سازی است و با توجه به فعالیت‌هایی که حوزه در مسائل اجتماعی و نقش تأثیرگذار این نهاد در جامعه می‌توانانتظار داشت که فعالیت تمدن‌سازی از منشأ حوزه‌های علمی باشد.

او عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب نیز در راستای تمدن سازی با اشاره مستقیم به مراکز علمی و پژوهشی تاکید کردند که دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه باید نقش پررنگی در تحقیق و پژوهش داشته باشند.

این مقام مسئول همچنین متذکر شد: یکی از اهدافی که این همایش دنبال آن است احیای سابقه تاریخی استان فارس در تربیت عالمان شاخص از طریق حوزه‌های علمیه است از این رو در تلاش هستیم تا نسبت به تربیت عالمان برتر در این حوزه اقدام گردد.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا