شهرستان ها

هوشمند سازی مرزها در دستور کار است / تشدید امنیت پایدار در خزر

انزلی- فرمانده مرزبانی کشور با اشاره به تشدید امنیت و اقتدار پایدار در دریای خزر، گفت: هوشمند سازی مرزها در دستور کار قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار احمدعلی گودرزی پیش از ظهر سه شنبه در آئین الحاق شناور کلاس حیدر به ناوگان شناوری مرزبانی گیلان، اظهار کرد: نیروی انتظامی کشور به صورت هوشمندانه، تأمین امنیت و سلامت جامعه را در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: نیروی انتظامی با وجود همه تهدیدات دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی خصوصاً آمریکای جنایتکار موفق شده امنیت پایدار و توسعه یافته‌ای را در همه سطوح فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در منطقه تأمین کند.

سردار گودرزی با بیان اینکه رونمایی شناور کلاس حیدر نمایش اقتدار و امنیت پایدار ایران اسلامی است، تاکید کرد: رونمایی از این شناور برای اولین بار در خزر و در حالی صورت می‌گیرد که دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی احساس می‌کردند محاصره اقتصادی و تحریم‌ها، ایران اسلامی را به زانو در می‌آورد.

وی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد از کالاهای مورد نیاز دنیا از طریق دریا مبادله می‌شود، تصریح کرد: مرزبانی در تلاش است با توسعه امنیت پایدار با هوشمند سازی پلیس در هشت هزار و ۷۵۵ کیلومتر مرز زمینی و دریایی کشور موجبات رونق اقتصادی و توسعه گردشگری با استفاده از مواهب الهی برای مردم را فراهم آورد.

سردار گودرزی با اشاره به نبود مشکل خاص در ۸۳۵ کیلومتر مرز دریایی در خزر، گفت: مرزبانی و دریابانی ایران همانند گاردهای ساحلی کشورهای پیشرفته دنیا در دریا حضور مقتدرانه‌تری داشته و برای رونق بخشیدن به اقتصاد دریا محور کمک می‌کند.

وی با اشاره به لزوم ساماندهی شناورهای متفرقه در شمال کشور، افزود: انضباط بخشی در دستور کار مرزبانان قرار دارد.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا