بین الملل

علی‌اف: زنگیلان را آزاد کردیم/ نابودی 4 سامانه «اس-۳۰۰» ارمنستان


«الهام علی‌اف» رئیس‌جمهور آذربایجان اعلام کرد، ارتش این کشور از ابتدای درگیری‌های اخیر با ارمنستان، ۴ سامانه اس-۳۰۰ این کشور را از بین برده است.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در ادامه درگیری‌ها بین باکو و ایروان، جمهوری آذربایجان از نابودی ۴ سامانه پدافند هوایی «اس-۳۰۰» ارمنستان و آزادسازی شهر «زنگیلان» در قره‌باغ کوهستانی خبر داد.

خبرگزاری اسپوتنیک که از ابتدای شعله‌ور شدن درگیری‌های میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر منطقه قره‌باغ کوهستانی صفحه ویژه اخبار لحظه به لحظه راه اندازی کرده است، خبری تازه به نقل از عالی‌ترین مقام جمهوری آذربایجان درباره این درگیر‌ی‌ها منتشر کرد.

طبق گزارش این رسانه روس، «الهام علی‌اف» رئیس‌جمهور آذربایجان اعلام کرد، ارتش این کشور از ابتدای درگیری‌های اخیر با ارمنستان تاکنون، ۴ سامانه اس-۳۰۰ این کشور را از بین برده است.

علی‌اف چندی قبل در گزارشی درباره درگیری‌ها با ارمنستان خبر داده بود که دو سامانه اس-300 ارمنستان نابود شده است.

رئیس‌جمهور آذربایجان همچنین به طور رسمی «آزادسازی» شهر زنگیلان و بیش از 20 روستا در منطقه قره‌باغ کوهستانی را اعلام کرد.

مقام‌های سیاسی و نظامی ارمنستان تا کنون واکنشی به اظهارنظر الهام علی‌اف درباره تسلط جمهوری آذربایجان بر این شهر نشان نداده‌اند.

تشدید درگیری‌ها بین باکو و ایروان در شرایطی انجام شده است که دو طرف روی کاغذ تا کنون با میانجیگری مسکو درباره آتش‌بس توافق کرده‌اند و هر کدام، دیگری را مقصر نقض آتش‌بس خوانده است.

انتهای پیام/م


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا