بین الملل

جهاد اسلامی: اسیر فلسطینی آزاد نشود، اسرائیل با گزینه نظامی ما روبه‌رو می‌شود


یک مقام جنبش جهاد اسلامی فلسطین در هشتاد و ششمین روز اعتصاب غذای اسیر فلسطینی خطاب به اشغالگران هشدار داد اگر این اسیر را آزاد نکنند، با عملیات نظامی مقاومت روبه‌رو می‌شوند.


 به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «ماهر الاخرس» اسیر فلسطینی همچنان به اعتصاب غذای خود ادامه می‌دهد و این کارزار با رژیم صهیونیستی به هشتاد و ششمین روز خود رسیده است.

بر اساس گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، مسئولان رژیم صهیونیستی با انتقال وی از بیمارستان «کابلان» این رژیم به بیمارستان «النجاح» شهر «نابلس» مخالفت کردند.

در همین حال جنبش جهاد اسلامی هم مجددا تهدید کرد که اگر رژیم اشغالگر بخواهد به خیره سری در آزاد نکردن الاخرس ادامه دهد، به گزینه‌های نظامی متوسل می‌شود.

همسر الاخرس هم از درد شکم و کاهش وزن خطرناک او گفت و تاکید کرد که وضعیت سلامت همسرش رو به وخامت بیشتر است.

وکیل الاخرس روز دوشنبه از دادگاه رژیم صهیونیستی خواست این اسیر را به بیمارستان‌های کرانه باختری انتقال بدهد اما دادگاه مخالفت کرد و مسئولان رژیم اشغالگر فقط مدعی شده‌اند که اگر الاخرس از اعصاب غذا دست بردارد، ۲۶ ماه میلادی آتی (۶ آذر ماه) او را آزاد می‌کنند.

«داوود شهاب» مسئول اطلاع رسانی جنبش جهاد اسلامی هم از جامعه بین المللی خواست به رژیم اشغالگر اسرائیل برای آزادی الاخرس فشار آورد.

او در یک نشست خبری که در «بیت حانون» در شمال نوار غزه برگزار کرد، گفت: قبل از اینکه فرصت از دست برود، ماهر الاخرس را آزاد کنید؛ زیرا اگر او شهید شود هیچ کسی در امان نخواهد بود. این فعالیت‌ها و تجمع‌هایی که برای همبستگی با الاخرس برگزار می‌شود آخرین گزینه و ابزار ما نیست.

این مسئول جنبش جهاد اسلامی فلسطین خطاب به رژیم صهیونیستی ادامه داد: کاری نکنید که مجبور شویم کاری بزرگ‌تر از برگزاری تحصن انجام دهیم. الاخرس چیز محال یا دشواری نمی‌خواهد. صلیب سرخ و طرف‌های بین المللی هم که از کمک به الاخرس شانه خالی کرده‌اند، دراین قضیه مقصرند.

پیش از این گروه‌های ملی و اسلامی فلسطین هم بر اهمیت تلاش مضاعف و همکاری با همه ابزارهای ممکن برای نجات جان الاخرس تاکید کردند و رژیم اشغالگر را مسئول جان الاخرس خواندند و همچنین خواستار آزادی اسرایی شدند که در سلول‌های انفرادی در شرایط خیلی سختی به سر می‌برند.

در همین حال تحصن باز در برابر مقر کمیته بین المللی صلیب سرخ غزه در اعلام حمایت با اسرای فلسطینی و باالاخص اخرص ادامه دارد و فعالان و رهبران گروه‌های فلسطین هم در یک تحصن باشکوه مقابل مقر صلیب سرخ در شهر «البیره» در کرانه باختری شرکت کردند.

الاخرس ۴۹ ساله اهل شهر جنین کرانه باختری که رژیم صهیونیستی او را در ۲۷ ژوئیه گذشته بدون تفهیم اتهام بازداشت کرده است، در اعتراض به بازداشت اداری خود و شمار قابل توجه دیگری از اسرای فلسطینی، دست به اعتصاب غذا زده است.

انتهای پیام/ص


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا