ورزش

مهدی: تابع تصمیم‌های ستاد مبارزه با کرونا در ورزش هستیم/ کاش تعامل بیشتری با ما داشته باشند


مدیر مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران گفت:: به عنوان مقام برگزار کننده مسابقات موظف هستیم برنامه‌ها اعلام کنیم اما تابع تصمیم‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا در ورزش هستیم.


به گزارش خبرگزاری فارس، سهیل مهدی در مورد تعویق مسابقات لیگ برتر گفت: برنامه ما برای شروع مسابقات لیگ برتر 10 آبان بود اما همیشه پیش شرط اولیه داریم که بحث مدیریت بهداشت کشور است که مربوط به سلامت هموطنان مان است. فدراسیون پزشکی ورزشی که نماینده رسمی ستاد مبارزه با کرونا هستند ابلاغ کردند که مسابقات یک هفته به تعویق بیفتد و ما هم تابع تصمیم‌های مدیریت بهداشت کشور هستیم.

وی در مورد اینکه سلامت انسان‌ها مهم‌تر از همه چیزاست و آیا احتمال تعویق دوباره مسابقات لیگ برتر وجود دارد، اظهار داشت: ما به عنوان مقام برگزار کننده مسابقات موظف هستیم برنامه‌ها را بر اساس شرایط موجود اعلام کنیم. به محض اینکه از سوی مسئولان ستاد مبارزه با کرونا در ورزش ابلاغی به ما کنند موظف هستیم که مسابقات را تحت شعاع این موضوع قراربدهیم. وقتی نامه‌ای ابلاغ می‌شود مسلما فرآیند تصمیم‌گیری صورت گرفته و خلق الساعه اتفاق نمی‌افتد ای کاش این عزیزان از فرایند تصمیم‌گیری‌شان ما را مطلع می‌کردند. 

مهدی تصریح کرد: در گذشته نیز تعامل نزدیک با ستاد مبارزه با کرونا در ورزش داشتم و حتی ساعت 12 نیمه شب تلفنی باهم صحبت می‌کردیم این تعامل باعث می‌شود که ما برنامه مسابقات را اعلام نکنیم. البته اصل بحث حفظ جان و سلامت مردم کشور است بدون قید و شرط اما وقتی ما برنامه مسابقات را اعلام می‌کنیم نهادهای مختلف از  باشگاه‌ها، هیات‌های فوتبال، نیروی انتظامی و صدا و سیما کنداکتور برنامه‌هایشان را بر اساس این اعلام برنامه تنظیم می‌کنند و با تغییر برناممه چند سازمان مجبور به دوباره کاری م‌شوند و چند باشگاه نیز باید پروازهها و هتل‌هایشان را کنسل کنند آن هم در این روزهای پرهزینه کرونایی.

مدیر مسابقات سازمان لیگ در گفت و گو با رادیو ورزش در مورد اینکه لیگ نوزدهم به پایان رسید و اینکه تست کرونا از داوران انجام می‌شود، گفت: تست کرونا داوران هم انجام خواهد شد. سختی زیادی کشیدیم  تا لیگ فصل قبل به سرانجام برسد و همه عزیزان و همه همکاران  در آن سهیم بودند  واین سختی‌ها را تجربه کردیم و ضمن اینکه تجربیات بین‌المللی را دیدیم و آن هم با آن بودجه و وورزشگاه‌ها ( در قطر و لیگ قهرمانان آسیا) اکنون می‌توانم بگویم حداقل به عنوان الگوی اجرای پروتکل‌های بهداشتی می‌توانیم مدعی باشیم. این مسئولیت اجتماعی ماست و اینکه این پروتکل‌ها را حتی می‌توانیم آموزش بدهیم.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا