شهرستان ها

۱۵ خانه روستایی در استان گیلان افتتاح می شود

رشت- مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با اشاره به بهره برداری از ۱۵ خانه روستایی همزمان با هفته تربیت بدنی در این استان، گفت: با بهره برداری از این تعداد، خانه های روستایی گیلان به ۹۸ عدد می رسد.

به گزارش خبرنگار مهر، مریم بخشی در دومین نشست شورای عالی ورزش‌های همگانی گیلان که عصر سه شنبه در سالن الغدیری استانداری این استان برگزار شد ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته تربیت بدنی، ورزش را عاملی تأثیرگذار در ایجاد نشاط اجتماعی دانست.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان از افتتاح ۱۵ خانه روستایی در هفته تربیت بدنی خبر داد و گفت: با بهره برداری از این تعداد، خانه‌های روستایی گیلان به ۹۸ عدد خواهد رسید و در تلاش هستیم تا پایان امسال پنج مکان ورزشی جدید در استان گیلان به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به اینکه ۷۵ هزار متر به مساحت اماکن ورزشی استان گیلان اضافه شده است، افزود: گستره فعالیت اماکن ورزشی منجر به افزایش سه صدم درصدی سرانه ورزشی در گیلان شده است.

بخشی با بیان اینکه شش پروژه ورزشی و یک خانه جوان در شش ماه نخست امسال به بهره برداری رسیده است، اظهار داشت: گیلان میزبان ۱۳ رویداد بین المللی ورزشی در چند سال اخیر بوده است.

وی با بیان اینکه فدراسیون همگانی جمهوری اسلامی طرح ملی شهرهای فعال را در چند استان کشور فعال کرده است، گفت: در تلاش هستیم هیأت ورزش همگانی گیلان در این طرح فعال شود تا به افزایش سرانه این رشته کمک کنند.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا