شهرستان ها

تصادفات درون‌شهری استان سمنان ۴۷ درصد کاهش داشت

سمنان- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان بابیان اینکه تصادفات درون‌شهری در سطح استان نسبت به سال گذشته ۴۷ درصد کاهش داشت، گفت: ترویج فرهنگ رانندگی ایمن در دستور کار است.

به گزارش خبرنگار مهر، منوچهر فخری عصر سه‌شنبه در جلسه شورای ایمنی راه‌ها و ترافیک استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه استان سمنان رتبه دوم کشور را در سال جاری به‌واسطه کاهش میزان تصادفات منجر به فوت درصحنه درراه‌های برون‌شهری کسب کرده است، اظهار داشت: تصادفات درون‌شهری منجر به فوت در شهرهای استان سمنان در سال جاری تا پایان شهریورماه، نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش ۴۷ درصدی و تصادفات برون‌شهری نیز با کاهش ۲۵ درصدی همراه بوده است.

وی بابیان اینکه عدم جذابیت راه‌های استان به همراه تعجیل مسافرین برای رسیدن به مقصد یکی از عوامل افزایش میزان تصادفات درراه‌های استان محسوب می‌شود، تصریح کرد: جذاب سازی، ارائه خدمات رفاهی و کاهش خستگی و خواب‌آلودگی به همراه افزایش گشت‌های راهور به همراه فرهنگ‌سازی و ترویج فرهنگ رانندگی ایمن ازجمله راهکارهای عملیاتی برای کاهش آمار سوانح رانندگی است.

اصلاح نقاط حادثه‌خیز در دستور کار است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان با اشاره به راه‌اندازی مرکز رصد و پایش ترافیک شهری با به‌کارگیری دوربین‌های نظارتی در شهرهای سمنان، شاهرود و دامغان بیان کرد: سایر شهرهای استان نیز در جهت راه‌اندازی این مرکز اهتمام ورزند.

فخری با تأکید بر اینکه آسیب‌شناسی مناسب و اصلاح نقاط حادثه‌خیز در دستور کار قرار دارد، اضافه کرد: اگر از تعداد نقاط خطرآفرین راه‌های درون و برون‌شهری بکاهیم، در ادامه می‌توان تصادفات منجر به فوت را در سطح استان کاهش داد.

وی با اشاره به اینکه راه‌اندازی پیست دوچرخه‌سواری، موتورسواری و ماشین در شهرستان‌های استان ضروری است، خاطرنشان کرد: این طرح باهدف کاهش آمار تصادفات و غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان انجام می‌شود.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا