شهرستان ها

تخت گاز کرونا در دشتی/ بی‌توجهی مردم کادر درمان را زمین‌گیر کرد

بوشهر – افزایش تعداد فوتی‌ها، بستری شدگان و مبتلایان به بیماری کرونا نوید روزهای خوبی از این بیماری منحوس را در شهرستان دشتی نمی‌دهد.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها، قاسم بازیاری: این روزها از هر فردی درباره کرونا بپرسی به راحتی جواب سوالت را می‌دهند. سوال چند کلمه‌ای که هر چند آسان به نظر می‌رسد ولی جواب دردناک و سختی می‌شنوید. بچه‌های کم سن و سال نیز به خوبی این اسم را می‌شناسند و نقل این روزهای محافل مردم شده است.

خبرهای فوتی و بستری شدگان و مبتلایان این روزها همه ما می‌شنویم ولی انگار که نه انگار کرونایی وجود دارد.

این روزها خانواده‌های زیادی بر اثر این بیماری داغدار شده‌اند و قطعاً این بی توجهی‌ها باعث افزایش فوت شدگان می‌شود.

برای کرونایی که این روزها مردم را درو کرده فرقی نمی‌کند زن باشد یا مرد، پیر یا جوان هر چه هست، فعلاً یکه‌تازی می‌کند و کسی هم جلودار آن نیست.

وقتی از افراد سوال می‌کنی چرا ماسک نمی زنید می‌گویند کرونا به سراغ ما نمی‌آید. به راستی چرا این جملات به ذهن این افراد می‌آید؟ آیا آنها افرادی که روزانه روانه قبرستان‌ها می‌شوند نمی‌بینند؟ آیا آنها دلسوز جان خودشان، خانواده و پدر و مادر خود نیستند؟ و صدها سوال دیگر که کسی جوابی نمی‌دهد.

کار سخت کادر درمان

پرستاران و کادر درمان بیمارستان زینبیه خورموج با ایثار و جانفشانی این چندین ماه را گذرانده‌اند که در این راه خیلی از آنها به این بیماری مبتلا شده‌اند.

ادامه این روند برای آنها سخت و طاقت فرسا شده و ملتمسانه از مردم درخواست می‌کنند پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنید که ما دیگر فرسوده شده‌ایم اما گوش شنوایی نیست که نیست.

شهرستان دشتی در ماه‌های گذشته در وضعیت زرد رنگ بوده ولی امروز به دلیل بی توجهی برخی افراد متأسفانه روند فوتی‌ها و بستری شدگان افزایش یافته است که ادامه این کار برای کادر درمانی که دیگر فرسوده شده‌اند سخت می‌کند.

مردم رعایت کنند

یکی از پرستاران بیمارستان زینبیه خورموج در گفت‌وگو با خبرنگار مهر نیز گفت: تنها انتظار ما از مردم این است که آنها این بیماری را جدی بگیرند.

وی افزود: این طور که شرایط پیش می‌رود باعث فرسودگی کادر درمان می‌شود و ما از مردم خواهش می‌کنیم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

یکی دیگر از پرستاران باسابقه بیمارستان زینبیه خورموج نیز به خبرنگار مهر گفت: بهترین راه قدردانی از کادر درمان رعایت مردم است.

وی افزود: اگر مردم این بی توجهی‌ها را ادامه دهند قطعاً با محدودیت‌های تجهیزاتی در بیمارستان مواجه می‌شویم.

روزهای خوبی در انتظار دشتی نیست

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی نیز به خبرنگار مهر گفت: تعداد بستری شدگان در بیمارستان رو به افزایش است آماری که نوید بخش روزهای خوبی از کرونا در سطح شهرستان نیست و مردم باید این موضوع را بدانند.

پرویز احمدی ادامه داد: ما فصل پاییز و زمستان را پیش رو داریم و خواهشی که از مردم داریم رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

وی ادامه داد: امروز اداره بنیاد مسکن شهرستان که تعدادی زیادی از کارکنان آن به این بیماری مبتلا شدند تعطیل شد.

وضعیت قرمز در دشتی

فرماندار دشتی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: روند فوتی‌ها و بستری شدگان افزایش یافته و هم اکنون در وضعیت قرمز کرونایی هستیم که این مطلوب نیست.

عبدالله نادری افزود: برای بهبود این وضعیت راهی جز رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیست و مردم باید به این موضوع توجه کنند.

وی ادامه داد: برخی تمهیدات در جهت کاهش این بیماری اتخاذ شده ولی همه این موارد مستلزم همکاری مردم است.

با نزدیک شدن فصل پاییز و زمستان و اوج گیری این بیماری تنها راه بهبود این وضعیت کمتر بیرون آمدن مردم از منازل، زدن ماسک و رعایت کردن فاصله گذاری اجتماعی است.

موضوعی که هر چند ساده است ولی همین کار ساده برای برخی افراد خیلی سخت است که این سختی به قیمت جان افراد تمام می‌شود.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا