بین الملل

57 هزار ابتلا در 24 ساعت؛ شمار مبتلایانِ کرونا در آمریکا به مرز 8.3 میلیون نفر رسید


طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، طی 24 ساعت گذشته با ابتلای دستکم 57 هزار و 806 مورد جدید، مجموع مبتلایان به کرونا در آمریکا به مرز 8.3 میلیون نفر نزدیک شد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز» در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای دستکم ۵۷ هزار و ۸۰۶ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به هشت میلیون و ۲۷۰ هزار و ۵۷۳ نفر رسید.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، دست‌کم ۸۴۵ نفر دیگر در آمریکا بر اثر ابتلا به «کووید-۱۹» جان خود را از دست دادند تا شمار کلی قربانیان این ویروس ناشناخته در این کشور به ۲۲۰ هزار و ۹۵۵ نفر برسد.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به کرونا تاحدودی کاهش نسبی داشته است و قربانیان این ویروس ناشناخته در آمریکا مجدداً روندی افزایشی را در پیش گرفته است.

 

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را هشت میلیون و ۵۲۰ هزار و ۳۰۷ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۲۲۶ هزار و ۱۴۹ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۱۰ میلیون و ۸۴۷ هزار و ۶۲۱ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۲۴۳ هزار و ۲۳۸ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد، ایالت کالیفرنیا با ۸۸۳ هزار و ۷۶ مورد ابتلا و ۱۷ هزار و ۱۵ مورد فوتی کانون بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده است و ایالت نیویورک که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون بعد از تگزاس و فلوریدا با ۴۸۶ هزار و ۴۸۰ مورد ابتلا در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

نیویورک نیز با ۳۳ هزار و ۳۶۶ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۴۰ میلیون و ۷۱۱ هزار و ۱۷۵ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۱۲۳ هزار و ۸۲۴ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۲۷ میلیون و ۸۴۷ هزار و شش نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با هفت میلیون و ۵۹۷ هزار و ۶۳ مورد ابتلا و ۱۱۵ هزار و ۱۹۷ مورد فوتی و برزیل با پنج میلیون و ۲۷۳ هزار و ۹۵۴ مورد ابتلا و ۱۵۴ هزار و ۸۳۷ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

 

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا