سیاسی

رویکرد صادرات‌محور در مقطع لغو تحریم‌های تسلیحاتی بر واردات ‌غلبه دارد


نماینده خمین در مجلس گفت: در بحث حذف تحریم تسلیحاتی جمهوری اسلامی، نگاه صادرات فناوری و تسلیحات و تجهیزات نظامی بر واردات غلبه دارد.


علیرضا نظری نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: بر اساس قطعنامه 2231 سازمان ملل متحد روز 18 اکتبر مصادف با 27 مهر ماه 1399 پایان تحریم تسلیحاتی جمهوری اسلامی بود.

وی افزود: شاید برخی‌ها در بدو امر تصور کنند که برداشته شدن تحریم تسلیحاتی ایران حتما موجب واردات تجهیزات نظامی و یا سلاح‌های پیشرفته و تکنولوژی‌های بالای دفاعی و نظامی به کشورمان خواهد شد اما واقعیت آن است که در بحث حذف تحریم تسلیحاتی جمهوری اسلامی، نگاه صادرات فناوری و تسلیحات و تجهیزات نظامی بر واردات غلبه دارد.

نماینده خمین در مجلس گفت: ‌امروز با توجه به پیشرفت‌های محیرالعقولی که در طی قریب به 41 سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در عرصه‌های دفاعی و امنیتی کشور حاصل شده است،‌ همه دنیا نسبت به توانمندی‌های جمهوری اسلامی در این عرصه واقف هستند.

نظری گفت: پیشرفت‌‌های جمهوری اسلامی در عرصه‌‌های دفاعی و نظامی توانسته کشورمان را به عنوان یک قطب و قدرت برتر و نفوذ ناپذیر و مقاوم تبدیل کند.

وی افزود:‌ امروز باید این بشارت را داد که ای ملت بزرگ ایران، بالاخره بعد از 41 سال از عمر انقلاب اسلامی به رغم اینکه در عرصه دفاعی بیش از عرصه‌های دیگر در تحریم قرار داشتیم ولی با حذف تحریم‌های تسلیحاتی به موجب قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد می‌توانیم فناوری‌ها و تکنولوژی‌های روز خود را به جهان صادر کرده و بخشی از منابع ارزی مورد نیاز کشورمان را از این صادرات تامین کنیم.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: ای‌ کاش در عرصه‌های دیگری که زیرساخت‌های آن در کشورمان وجود داشته و دارد مدیران جهادی و انقلابی و باورمند به توانایی‌های جوانان ایرانی حضور می‌داشتند تا کشور را در شرایط سخت تحریمی فعلی به جای یک کشور واردات محور به یک کشور صادرات محور با فناور‌ی‌های نوین تبدیل می‌کردند. 

نظری تصریح کرد:‌ انشالله آثار این ایستادگی که در عرصه دفاع و امنیت توسط دلاورمردان نیروهای مسلح رقم خورده است به عنوان نماد مقاومت و بالفعل کردن واژه «ما می‌توانیم» که موجب افتخار جوانان ایرانی است تبدیل شده و بتوانیم این پیام روشن را به  بخش‌های دیگر منتقل کنیم.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا