دانش و فناوری

آلوده کردن عمدی انگلیسی ها به کرونا برای تسریع درمان


محققان انگلیسی قصد دارند در اوائل سال 2021 یک آزمایش چالش برانگیز را برای تسریع در تولید واکسن کرونا انجام داده و تعدادی داوطلب را به ویروس مذکور آلوده کنند.


به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از نیواطلس، آزمایش جنجالی آلوده کردن افراد به ویروس کرونا و بررسی واکنش بدن آنها به این ویروس و نیز نمونه های اولیه واکسن های تولید شده در ماه ژانویه صورت می گیرد و تا به حال در هیچ کشور دنیا سابقه نداشته است.

تولید واکسن برای بیماری های مختلف نیازمند سال ها تحقیق و بررسی است و واکسن های تولیدی باید برروی حیوانات و سپس انسان ها آزمایش شوند. برای کاستن از این مدت زمان در انگلیس قرار شده تا تعدادی داوطلب به طور عمدی در معرض ابتلا به کرونا قرار بگیرند.

* چالش ها و هزینه های این آزمایش

انجام آزمایش هایی از این دست با چالش های اخلاقی و علمی جدی مواجه است و ممکن است برای سلامت داوطلبان چالش های جدی ایجاد کند. اما با توجه به شیوع گسترده کرونا در جهان و خسارات سنگین مادی و معنوی آن قرار است این روش به کار گرفته شود.

دولت انگلیس بودجه ای 43.5 میلیون دلاری را به اجرای این طرح اختصاص داده و قرار است در قالب آن مقدار اندکی ویروس کرونا به داوطلبان جوان و سالم 18 تا 30 ساله تزریق شود. جزئیات بیشتر این آزمایش هنوز افشا نشده است.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا