شهرستان ها

ضرورت استفاده از تشکل ‌های مردمی در خصوص مقابله با بیماری کرونا

زنجان-استاندار زنجان، بر لزوم استفاده از سمن‌های مردم نهاد در خصوص مقابله با بیماری کرونا دراستان تاکید کردو گفت: سمن‌های مردم نهاد ظرفیت بسیار خوبی در زمینه مقابله با بیماری کرونا هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، فتح الله حقیقی شامگاه سه شنبه در جلسه ستاد پیشگیری از کرونا در محل استانداری زنجان، از افزایش بیماری کرونا دراستان زنجان خبر دادو گفت: باید بهداشت فردی و اجتماعی دراستان پر رنگ شود.

وی با بیان اینکه همیاران سلامت دراستان زنجان فعالیت خود را منسجم و تقویت کنند، اظهار کرد: همیاران سلامت تاکنون چه اقداماتی را برای مقابله با این بیماری دراستان انجام دادند.

استاندار زنجان، گفت: همیاران سلامت عملکرد و فعالیت خود را گزارش بدهند ولی تاکنون فعالیت و خروجی خوبی را از خود نشان ندادند.

حقیقی با بیان اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی دربرخی از مکان‌ها و واحدهای صنفی استان پایین آمده است، تاکید کرد: باید علت کاهش رعایت بهداشت فردی و اجتماعی مورد توجه و بررسی قرار گیرد که علت چیست و آن رفع شود.

وی با بیان اینکه صدا و سیما و رسانه‌ها در خصوص فرهنگ سازی زدن ماسک و آموزش‌های پیشگیری از کرونا دراستان اقدامات خوبی را انجام دادند، ابراز داشت: استودیو سلامت در استان دوباره فعال شده و باید برای این کار محتوا درست شود.

استاندار زنجان، گفت: باید تحلیل دقیق و شفاف از روند افزایشی بیماری کرونا منطقه به منطقه تهیه و راه کار برای کاهش آن در دستور کار قرار گیرد.

حقیقی یاد آورشد: استان زنجان در تامین مواد ضدعفونی کننده و ماسک مشکلی ندارد و قبل از اینکه ذخیره‌ها ماسک‌ها تمام شود برنامه ریزی ها برای تولید مد نظر قرار گیرد.

وی بر لزوم استفاده از سمن‌های مردم نهاد در خصوص مقابله با بیماری کرونا دراستان تاکید کردو افزود: سمن‌های مردم نهاد ظرفیت بسیار خوبی هستند.

استاندار زنجان، با بیان اینکه استان زنجان درخصوص گندم و آرد تا ۲ سال آینده مشکلی ندارد، افزود: استان زنجان در تولید گندم ظرفیت های خوبی دارد و در این زمنیه خودکفا است.

حقیقی افزود: کمیته‌ای برای مدیریت بهتر اخبار در فضای مجازی و جلوگیری از مطالب کذب در زمینه کرونا و برخوردهای لازم مصوب شد ه و افرادی که به دروغ در فضای مجازی مطالب و مصاحبه‌های کذب را منتشر می‌کنند، اخلال گر جامعه هستند.

وی با بیان اینکه هیچ فردی حق ندارد با رفتار و گفتار خود، تشدید نا امیدی در اذهان عموم را ایجاد کند، ادامه داد: این به معنی ارائه نظر نیست و در این خصوص باید صاحب رسانه‌ای که اخباردروغ را منتشر می‌کند، مورد بازخواست باشد و انجام چنین کاری گناه است، چرا که اذهان مردم را به خود مشغول می‌کند.

‌استاندار زنجان، گفت: دانشگاه علوم پزشکی استان در راستای کنترل و مدیریت بهتر بیماری کرونا اقدامات مختلف و خوبی را انجام می‌دهد.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا