فرهنگ

تشکیل دو کمیسیون املاک و سرمایه‌گذاری در سازمان اوقاف


رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به تشکیل دو کمیسیون املاک و سرمایه‌گذاری در این سازمان گفت: سازمان اوقاف برای چابک‌سازی اقدامات مؤثری انجام داده است.


به گزارش خبرگزاری فارس حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در همایش یاوران وقف که در سالن اجتماعات ساختمان شهید سلیمانی این سازمان برگزار شد، با بیان اینکه «واقفان» انسان‌هایی هستند که با خدا معامله می‌کنند، اظهار کرد: یاد و خاطره واقفان را گرامی‌ می‌داریم و دست گرم آنها را می‌فشاریم.

اوقاف برای چابک‌سازی اقدامات موثری انجام داده

وی با اشاره به فعالیت رسانه‌ها در دهه وقف و با تقدیر از رسانه‌ها، گفت: با توجه به شیوع کرونا نقش رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی بسیار مؤثر است. همچنین فعالیت های ما در این ایام تعطیل نشده و سازمان اوقاف برای چابک‌سازی اقدامات موثری انجام داده است.

به نیات واقفان و اجرای وقف‌نامه‌ها توجه ویژه شده است

رئیس سازمان اوقاف با بیان اینکه در سازمان اوقاف و امور خیریه به نیات واقفان و اجرای وقف‌نامه‌ها توجه ویژه شده است، افزود: در این مقطع کارکردهایی را برای وقف تعریف کردیم؛ به‌عنوان مثال در حوزه‌های دانش‌بنیان، موادغذایی، کشاورزی و تجهیزات پزشکی نیز ورود کرده‌ایم.

تشکیل دو کمیسیون املاک و سرمایه‌گذاری در سازمان اوقاف

حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی با بیان اینکه دو کمیسیون املاک و سرمایه‌گذاری در سازمان اوقاف تشکیل شده است، تصریح کرد: تفاهم‌نامه‌هایی با وزارتخانه‌های بهداشت، مسکن و شهرسازی، جهاد کشاورزی، آموزش و پرورش و همچنین جهاد دانشگاهی منعقد شده که ثمراتش از جمله مشارکت ۵۰ هزار واحدی سازمان اوقاف در طرح اقدام ملی مسکن قابل مشاهده است.

خدمات اوقاف در ایام کرونا

وی با اشاره به فعالیت بقاع متبرکه در ایام محرم، خاطرنشان کرد: تهیه و توزیع یک میلیون بسته غذایی در مناطق محروم، تولید و توزیع ۱۵ میلیون ماسک، توزیع ۶ میلیون لیتر مواد ضدعفونی‌کننده نمونه‌ای از فعالیت بقاع متبرکه در ایام شیوع ویروس کرونا بود که همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا