شهرستان ها

ایجاد بسترهای هماهنگی مشترک در حوادث دریایی در خلیج چابهار

زاهدان – معاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از جهش کامل ارتباطی بین ارگان های دریایی با ایجاد بسترهای هماهنگی مشترک در حوادث دریایی در محدوده منطقه A۱ دریایی خبر داد.

سیدحسن ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در جهت تعامل سازنده تمامی ارگان‌های دریایی به صورت واحد، برای ایجاد یک بستر ارتباطی مشترک روی کانال VHF دریایی توافق لازم َصورت گرفت.

معاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان؛ موافقت استفاده از فرکانس‌های دریایی در ایستگاه‌های یگان حفاظت شیلات استان پس از اخذ سازمان تنظیم مقررات رادیویی، توافق ایجاد مبانی اولیه طرح پوشش ارتباطی همه فرکانس‌های استفاده شده در محدوده بندر چابهار و شروع فرکانس بندی‌های جدید مطابق با مجوز اخذ شده از سازمان تنظیم مقررات رادیویی را از دیگر توافقات دومین نشست کمیته مخابرات دریایی استان اعلام کرد.

وی با بیان اینکه ساختمان مرجع دریایی استان سیستان و بلوچستان نقش بسزایی در توان تجهیزاتی ساختارهای عملیاتی در آینده نزدیک خواهد داشت، افزود: شروع اقدامات طراحی و پیگیری تجهیزات ارتباطی ساختمان مرجع دریایی استان از دیگر نتایج حاصل شده در دومین نشست کمیته مخابرات دریایی در بندر شهید بهشتی بود.

ابراهیمی ضمن قدردانی از همه ارگان‌های دریایی منطقه که تعامل بسیار سازنده‌ای در این خصوص داشته‌اند تصریح کرد: کمیته مخابرات دریایی استان توانسته است نقش بسزایی در کمک به ایجاد زیرساخت‌های ارتباطی در بستر دریایی در استان داشته باشد.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا