ورزش

احتمال حذف النصر و الاهلی عربستان از لیگ قهرمانان آسیا

طبق ادعای روزنامه «الشرق الاوسط»، باشگاه‌های عربستانی شرایط خوبی برای گرفتن مجوز حرفه‌ای از سوی کنفدراسیون آسیا ندارند و احتمال حذف الاهلی و النصر از لیگ قهرمانان وجود دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، روزنامه الشرق الاوسط عربستان به نقل از منابع آگاه خبر داد که اوضاع کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال این کشور نامناسب است چرا که تعدادی از باشگاه‌ها مدارک و مستندات لازم را برای گرفتن مجوز حرفه‌ای از کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه نکرده‌اند.

این روزنامه با بیان اینکه باشگاه‌های عربستان تا ۱۱ اکتبر برای تکمیل مدارک خود فرصت داشتند، نوشت: «باشگاه های سعودی در آخرین ساعات تعیین شده مدارک خود را وارد کردند اما تاخیر بسیاری از باشگاه‌ها در تکمیل پرونده‌ها، مسئولان کمیته صدور مجوز حرفه‌ای را مجبور کرد تا از AFC فرصت دیگری بگیرند و اسناد را آماده کنند. برخی از این قراردادها برای بازیکنان و مربیان داخلی و خارجی است.

روند ورود اسناد مربوط به قرارداد بازیکنان و مربیان به نظر پیچیده می‌آید بخصوص اگر موارد مالی مرتبطی وجود داشته باشد که توسط طرفین تکمیل نشده باشد زیرا اسناد برخی از باشگاه‌ها نزدیک به ۳ هزار صفحه است که بررسی آن دشوار است و به زمان زیادی نیاز دارد.

الشرق الاوسط یک هفته پیش خبرهایی را منتشر کرد که مشخص شد باشگاه‌های النصر، الاهلی و الوحده (به ترتیب تیم‌های دوم تا چهارم فصل گذشته لیگ عربستان) به دلیل پرونده‌های کمیته حل اختلافات ورزشی با مشکلات زیادی مواجه هستند بخصوص النصر در پرونده “عبدالله سالم” بازیکن سابق خود.»

این روزنامه در بخشی از گزارش خود آورده است که عدم تکمیل مدارک و پرونده‌های موردنیاز از سوی برخی باشگاه‌ها، مسئولان را مجبور می‌کند تا آنها را از دریافت مجوز حرفه‌ای کنار بگذارند و بنابراین این تیم‌ها حق شرکت در لیگ قهرمانان را نخواهند داشت.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا