بین الملل

صرفنظر از نتایج انتخابات آمریکا فشارها بر ایران ادامه می یابد

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران اعلام کرد که صرفنظر از اینکه چه کسی در آمریکا رئیس جمهور می شود، تحریم ها و فشارها علیه ایران ادامه خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر، «الیوت آبرامز» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و ونزوئلا، در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط مدعی شد که استراتژی و تحریم های اعمال شده آمریکا علیه ایران به صرف پیروزی «جو بایدن» نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری ایالت متحده، از بین نخواهد رفت.

وی با بیان اینکه آمریکا به دنبال تغییر رفتار ایران است، گفت: برخی افراد در ایران معتقدند که اگر ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری رأی نیاورد تحریم ها و هجمه های آمریکا علیه ایران متوقف می شود گویی که با تکان دادن یک خودکار این تحریم ها ناکارآمد خواهد شد اما اینطور نیست.

آبرامز در ادامه ادعاهای خود گفت که آمریکا بسته گسترده ای از تحریم ها علیه ایران در اختیار دارد و این تحریم ها در جای خود باقی خواهد ماند تا ایران رفتارش را تغییر دهد.

وی در حالی این ادعاها را مطرح می کند که مقامات ایران بارها اعلام کرده اند که نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و اینکه ترامپ پیروز شود یا بایدن، بر روی عملکرد و سیاستهای تهران تأثیری نخواهد گذاشت.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا