جامعه

شروع پرداخت کمک معیشتی برای صد هزار مددجوی بهزیستی

رییس سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد که امروز همزمان با توزیع اقلام ضروری مددجویان در سیستان و بلوچستان، شروع پرداخت کمک معیشتی برای صد هزار مددجویان بهزیستی در سراسر کشور آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز مراسم اهدای اقلام ضروری مددجویان سازمان بهزیستی در استان سیستان و بلوچستان صبح امروز به صورت ویدئو کنفرانس با حضور وحید قبادی دانا رییس سازمان بهزیستی کشور برگزار شد.

قبادی دانا در این مراسم گفت: رییس بنیاد مستضعفان در بازدیدی که از مناطق سیستان و بلوچستان داشتند در تماسی که با من داشتند نیازمندی هایی که در استان سیستان و بلوچستان داشتند و کمبودها و نیازها را گفتند و کمک برای اتمام ساخت ۱۴۰ واحد مددجو و کمک معیشت برای هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی و تجهیزات توانبخشی برای بخشی از این عزیزان و تامین وسایل منزل و… در نظر گرفته شد.

وی ادامه داد: ۱۵ میلیارد تومان را بنیاد مستضعفان اختصاص داده و این اقلام تهیه شده و در حال توزیع است.

بهزیستی بیان کرد: سال گذشته بعد از سیل در آن منطقه خدمت دوستان رسیدم و وضعیت سخت زندگی مردم را و مددجویان بهزیستی را مشاهده کردیم و مبالغی را روی کارت مددجویان بهزیستی شارژ کردیم و سعی کردیم نیازهای اولیه را تامین کنیم.

قبادی دانا اظهار کرد: در شرایط کرونا ۱۷۵ میلیارد تومان بنیاد مستضعفان کمک کرده برای مددجویان بهزیستی در قالب های مختلف و برای تامین قرض الحسنه نیز ۵۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص پیدا کرد.

وی اضافه کرد: امروز همزمان با توزیع اقلام در سیستان و بلوچستان، شروع پرداخت کمک معیشتی برای صد هزار مددجویان بهزیستی در سراسر کشور هستیم که بر اساس اولویت و جدول توزیع استانی مشمول کمک هزینه ۳۰۰ هزار تومانی می شوند که در مجموع ۳۰۰ میلیارد ریال مبلغ در نظر گرفته شده اهدایی از سوی بنیاد مستضعفان است که در آستانه اعیاد عید ربیع برای خانوارهای مددجویان بهزیستی واریز می شود.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا