ورزش

موسویان: برای یک نفر رزومه‌سازی کردند تا در مجمع شطرنج رای بدهد/ به جامعه مربیان توهین شده است

مربی و استاد بین‌المللی شطرنج با انتقاد از چینش افراد برای حضور در مجمع انتخابی گفت: با انتخاب فردی که شرایط لازم را ندارد به جامعه مربیان توهین شده است.

سید حامد موسویان مربی تیم شطرنج کشورمان در رده‌های پایه در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص لیست اعضای مجمع انتخاباتی شطرنج و معرفی شدن امیررضا پوررمضانعلی به عنوان نماینده مربیان اظهار داشت: بحث ما به هیچ عنوان شخصی نیست و من در خصوص جایگاه بازیکنی پوررمضانعلی صحبت نمی‌کنم، بلکه موضوع در خصوص مربیان با سابقه و عنوان‌دار شطرنج است که با این انتخاب به نوعی به آنها توهین شده و گله‌مند هستند. او زمستان سال قبل به صورت رسمی صاحب کارت مربیگری ایران شد، در حالی که ما مربیان فراوانی داریم که ده‌ها سال مشغول مربیگری هستند. جالب است که پوررمضانعلی تاکنون نه تنها در هیچ اعزامی با تیم ملی ایران همراه نبوده، بلکه حتی در رقابت‌های آسیایی که در ایران برگزار شد هم به عنوان مربی حضور نداشت.

وی ادامه داد: سمیع‌زاده سرپرست دبیری فدراسیون عنوان کرده که پوررمضانعلی افغانستان را قهرمان جهان کرده است، من نمی‌دانم او با چه کسی مشورت می‌کند؟! افغانستان تیم هشتادم المپیاد شد و موضوع جالب‌تر اینکه حتی در سایت مسابقات، خبری از نام پوررمضانعلی در کنار تیم افغانستان نیست و نام فرد دیگری به عنوان کاپیتان آورده شده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

سرمربی سابق تیم‌های ملی بانوان و نوجوانان گفت: رئیس وقت فدراسیون بدون اینکه پوررمضانعلی مدرک مربیگری درجه دو و سه داشته باشد، مدرک درجه یک را به وی اهدا کرد. این در حالی است که وی در هیچ دوره‌ای مشارکت نداشت و در ادامه عنوان مربیگری ارشد فیده را به او دادند تا رزومه‌سازی کرده باشند. حتی به نقل از افراد دخیل در این موضوع شنیده‌ام که گفتند وی را در این مدت کوتاه برای مجمع آماده کردند در حالی که او در جامعه مربیان پذیرفته نشده و وی را به عنوان بازیکن می‌شناسند.

مربی و استاد بین‌المللی شطرنج تصریح کرد: پوررمضانعلی نه کتاب و مقاله‌ای دارد و نه موفق شده در سطح سایر مربیان بازیکنی را هدایت کرده و بسازد و نه حتی مدرسه شطرنجی را مدیریت و تاسیس کرده است. این مسائل باید برای کسب مربیگری ارشد فیده لحاظ می‌شد که این اتفاق نیفتاده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

موسویان گفت: حتی کمیته مربیان که متولی این بخش است، خبری از انتخاب نماینده مربیان در مجمع نداشته است. مسئول این کمیته از مسئولان فدراسیون ناراحت است که چرا نظرش را نپرسیده‌اند. بدیهی است که برای پوررمضانعلی رزومه‌سازی کرده‌اند تا در مجمع حضور داشته باشد. سوال من از مسئولان وزارت ورزش این است که آیا تاکنون در مجمع هیچ رشته‌ای،  مربی‌ای حضور داشته که سابقه مربیگری‌اش به یک سال هم نرسیده باشد؟

مربی تیم ملی شطرنج یادآور شد: به عنوان کسی که از 3.5 سالگی در شطرنج بودم و کلنگ ساختمان هیئت شطرنج گیلان را زده‌ام، سعی می‌کنم اظهار نظری در مورد کاندیداها نکنم، اما تنها می‌گویم نمی‌شود به فردی که به این شکل چینش می‌کند و عدالت و انصاف را برای یک رای زیر پا می گذارد خوش بین بود.

 

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا