بین الملل

افزایش شمار مبتلایان جدید کرونا در جهان طی یک هفته گذشته


سازمان جهانی بهداشت از افزایش ۲.۴ میلیون نفری شمار مبتلایان جهانی کرونا طی یک هفته گذشته خبر داده و این رقم را بی‌سابقه دانسته است.


به گزارش گروه بین‌الملل خبر‌گزاری فارس، طبق آخرین آمار سازمان جهانی بهداشت، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان طی یک هفته گذشته بیش از ۲.۴ میلیون نفر گزارش شده است.

به نوشته خبر‌گزاری تاس، از زمان شیوع جهانی ویروس کرونا، این آمار بالاترین میزان مبتلایان طی یک دوره هفت روزه را نشان می‌دهد.

این در حالی است که شمار تلفات در جهان نیز به رقم بیش از ۳۶ هزار نفر رسیده است. این رقم حدوداً با آمار هفته گذشته

سازمان جهانی بهداشت گفته، تعداد مبتلایان جدید ویروس کرونا همچنان با سرعت زیادی رشد می‌کند، در حالی که شمار تلفات جدید نسبتاً ثابت است.

این سازمان همچنین گفته از هجدهم ماه اکتبر، بیش از ۴۰ میلیون مورد مبتلا و ۱.۱ میلیون تلفات گزارش شده‌اند که بیش از ۲.۴ میلیون ابتلا و ۳۶ هزار فوتی جدید به هفته گذشته اختصاص دارند.

آمریکا شاهد وخیم‌ترین وضعیت ناشی از شیوع گسترده این ویروس کشنده است. از ۱۲ تا ۱۸ اکتبر این کشور در مجموع، بیش از ۷۹۸ هزار مورد مبتلا به ویروس کرونا را در کشور مشاهده کرده است.

طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز» در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای دست‌کم ۵۷ هزار و ۸۰۶ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده به هشت میلیون و ۲۷۰ هزار و ۵۷۳ نفر رسید.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، دست‌کم ۸۴۵ نفر دیگر در این کشور بر اثر ابتلا به «کووید-۱۹» جان خود را از دست دادند تا شمار کلی قربانیان این ویروس ناشناخته در این کشور به ۲۲۰ هزار و ۹۵۵ نفر برسد.

انتهای پیام/م


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا