جامعه

کاهش تلفات رانندگی برای نیروی انتظامی ارزشمند است

فرمانده نیروی انتظامی، گفت: کاری کنیم تا مردم در امنیت کامل بدون اینکه دچار سانحه شوند، سفر کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین اشتری، در مراسم افتتاحیه مرحله چهارم ارتقا توان و تحرک عملیاتی پلیس راهور ناجا، اظهار کرد: در خصوص برگزاری این رزمایش باشکوه تشکر می کنم که به همت همکارانم در پلیس راهنمایی و رانندگی و پلیس راه برگزار شد.

وی ادامه داد: امروز افتخار نیروی انتظامی این است که در کنار خدمت، ارتقا امنیت و آرامش برای مردم و انتظام بخشی به جامعه یکی از کار های خوبش نیز کاهش تصادفات و تلفات بوده است. این دغدغه ای است که همیشه مقام معظم رهبری داشتند که این حوادث به حداقل برسد.

سردار اشتری گفت: باید بر اساس وظایف خود و تاکید مقام معظم رهبری تمام تلاشمان را برای نظم بخشی به کار گیریم. اگر امروز این رزمایش بزرگ برای تحرک و افزایش خدمت انجام شده است، با اینک از نظر اعتبارات در شرایط مطلوبی نیستیم خدمت به مردم اولویت ما است.

وی با اشاره به اضافه شدن به ناوگان حمل و نقل خودرویی راهور، افزود: ما تحرک و اقدامات خود را انجام دادیم. با وجود فشار ها با وجود تحرکات جهادی همکارانمان این اقدامات انجام شد.

رئیس پلیس کشور گفت: کاهش تلفات رانندگی بسیار ارزشمند است که کاری کنیم مردم در امنیت کامل بدون اینکه دچار سانحه شوند سفر کنند و به زندگی خود برسند، البته بخشی از آن به عهده ما است و مردم نیز بخش مهمی از کاهش تصادفات هستند. ایمن بودن خودروها و زیرساخت ها در جاده ها نیز حتما موثر خواهد بود. حتی اگر دستگاه های دیگر هم کمتر توجه کنند ما باید با برنامه ریزی و حضور خود با استفاده از تجهیزات روز اقدامات مناسب را پیش ببریم. 

وی ادامه داد: موضوع هوشمند سازی پلیس نمونه بارزش در تجهیزات پلیس راهنمایی و رانندگی است، امیدواریم که این روند رو به رشد و رو به جلو که موجب رضایت فرماندهی معظم کل قوا شده است، ادامه دار باشد.

سردار اشتری گفت: در جاده ها به دلیل نیازی که بود باید از خودروهای غیر بومی استفاده می کردیم، گرچه که خودروهای بومی خوبی هم داریم که البته با عنایت هایی که صورت گرفت، خرید اقلام مورد نیاز ما انجام شد. امیدوارم هر روز بیشتر از گذشته در خدمت مردم باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی افزود: نشان داده شد که باید در شأن مردم خود پلیسی در تراز نیروی انتظامی داشته باشیم.

وی خطاب به پلیس های راهور ناجا اظهار کرد: ضمن اینکه شما عزیزان باید اعمال قانون کنید باید بسیار مراقب جان خود هم باشید. اگر اتفاقی برای شما بیافتد خسارت جبران ناپذیری است، به خصوص در این مقطع که بیماری کرونا وجود دارد مراقب خود باشید چرا که شما در معرض آسیب هستید. البته که حتما در میان مردم حضور داریم اما باید پیشگیری کنید.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا