بین الملل

رئیس پیشین کمیته ملی جمهوری‌خواهان از «بایدن» حمایت کرد


«مایکل استیل» رئیس کمیته ملی حزب جمهوری‌خواه در سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ با انتقاد شدید از مواضع دونالد ترامپ، از جو بایدن نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری حمایت کرد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، همزمان با افزایش تحرکات و اظهارنظرهای جمهوری‌خواهان مخالف دونالد ترامپ درباره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، رئیس پیشین کمیته ملی حزب جمهوری‌خواه که بالاترین مرجع حزبی جمهوری‌خواهان است، رسما از جو بایدن حمایت کرد.

«مایکل استیل» رئیس کمیته ملی حزب جمهوری‌خواه در سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ در یک کلیپ تبلیغاتی اعلام کرد: «در این چهار سال (ریاست جمهوری دونالد ترامپ) بسیاری گفته‌اند که یک لحظه‌ خاص فرا خواهد رسید. خوب هم اکنون همان لحظه است چرا که این صندوق های رای اصلا شبیه به هیچ صندوق رای در گذشته نیست».

به گزارش سی‌بی‌اس نیوز، استیل ادامه داد: «من در زندگی ام عضو حزب جمهوری‌خواه بوده‌ام و همچنان هم جمهوری‌خواهم اما موضوع این رای گیری درباره آن است که ما چگونه بتوانیم روح ملت‌مان را احیا کنیم:  (یا) یک مرد خوب به نام جو بایدن و یک فرد پیشرو به نام کامالا هریس را انتخاب کنیم و از انتقال قانونی و مسالمت آمیز قدرت اطمینان حاصل کنیم یا (با انتخاب مجدد ترامپ) کشورمان را در هرج و مرج غوطه‌ور کنیم».

وی که دو سال ارشدترین شخصیت حزب جمهوری‌خواه در آمریکا بود، سپس افزود: «سوال این است که (اولیت) آمریکا است یا ترامپ؟ من آمریکا را انتخاب می‌کنم».

این سیاستمدار سیاه پوست جمهوری‌خواه و ۶۲ ساله، سابقه فعالیت به عنوان نفر دوم فرمانداری مریلند در سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۷ را دارد و اکنون به عنوان تحلیلگر سیاسی برای شبکه ام اس ان بی سی فعالیت دارد.

حمایت رئیس پیشین کمیته ملی حزب جمهوری خواه از بایدن در فاصله دو هفته مانده به ۱۳ آبان، موعد اصلی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در شرایطی خبرساز شده که در هفته‌های اخیر برخی چهره‌های جمهوری‌خواهان درباره تاثیرات حمایت از ترامپ در شکست این حزب در انتخابات کنگره هشدار داده‌اند.

همچنین شامل برخی قانونگذاران سابق کنگره و همسر و خانواده «جان مک کین» سناتور فوت شده ایالت تگزاس رسما حمایتشان را از جو بایدن نامزد حزب دموکرات اعلام کرده‌اند.

انتهای پیام/م


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا