شهرستان ها

فعالان اقتصادی از سوی دستگاه‌های قضایی و نظارتی حمایت شوند

کرمان – رئیس اتاق کرمان گفت: باید این اطمینان خاطر به سرمایه گذاران و تولیدکنندگان داده شود که دستگاه‌های نظارتی و قضائی از حرکت‌های قانونی آنها حمایت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید مهدی طبیب زاده پیش از ظهر چهارشنبه در نشست ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضائی کرمان با اشاره به جدیت دستگاه قضائی استان کرمان در زمینه حمایت از تولید اظهار کرد: ما در بخش خصوصی به دنبال این نیستیم که مثل برخی صنایع با استفاده از رانت کارها را پیش ببریم.

وی با تاکید بر اینکه در زمینه تأمین قطعات صنایع بزرگ کرمان از صنایع داخل استان به هیچ عنوان به دنبال ایجاد رانت نیستیم، افزود: ما به دنبال ایجاد محصولات با کیفیت در استان بوده و در این خصوص نیازمند صبر و تأمین مالی صنایع بزرگ هستیم.

طبیب زاده با اشاره به اینکه با قوانین عادی نمی‌توان شرایط خاصی که در کشور وجود دارد را مدیریت کرد، افزود: باید این اطمینان خاطر به سرمایه گذاران و تولیدکنندگان داده شود که دستگاه‌های نظارتی و قضائی از حرکت‌های قانونی آنها حمایت می‌کنند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان رتبه کشوری فضای کسب و کار استان کرمان را ۲۹ ذکر کرد و گفت: بی سوادی، ترس و مسائل فرهنگی به فضای کسب و کار آسیب وارد کرده است.

وی بیان کرد: برای رفع این موارد باید آموزش‌های تخصصی، توسعه همکاری‌های صنایع، جلب همراهی و همکاری دستگاه‌های اجرایی و کمک ائمه جمعه در زمینه فرهنگسازی مورد توجه قرار گیرد.

طبیب زاده ادامه داد: اجرای نظام مبادلات پیمانکاری فرعی در استان کرمان باید با جدیت دنبال شود.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا