ورزش

حناچی: دولت تاکنون کمک مالی به حوزه ورزش شهرداری تهران نداشته است

شهردار تهران در پنجمین روز از هفته تربیت بدنی با حضور در جشنواره ورزشی منطقه ۲، به انجام فعالیت‌های ورزشی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی پرداخت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران، پیروز حناچی صبح امروز (چهارشنبه) با حضور در مجموعه تخصصی تیراندازی پردیسان، شاهد بازی‌های بومی و محلی، تکواندو، تیراندازی، دوچرخه تریال، شوت دارت، تنیس روی میز، سپک تاکرا و … بود و خودش نیز با برداشتن اسلحه، تیراندازی کرد و با پرتاب دارت، سیبل را مورد هدف قرار داد.

تیراندازی با کمان از دیگر فعالیت‌های ورزشی شهردار بود که پس از تماشای ورزش زورخانه‌ای صورت گرفت. در این جشنواره که با مشارکت سازمان ورزش شهرداری تهران و حضور محمدرضا جوادی یگانه معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، امیر محسنی مدیرعامل سازمان ورزش و حسن رحمانی شهردار منطقه 2 برگزار شد، گروه‌های مختلف ورزشی به اجرای حرکات مهیج ورزشی و انجام بازی‌های بومی محلی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی پرداختند.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

شهردار تهران در پاسخ به اینکه «اماکن ورزشی شهرداری تهران در زمان کرونا به حالت تعطیل و نیمه تعطیل درآمده‌اند، آیا جبران خسارتی از سوی دولت در این حوزه صورت گرفته است؟»، گفت: در این باره دولت کمک مالی و ریالی به شهرداری نداشته است.

حناچی در هفته تربیت بدنی و با حضور در جشنواره ورزشی منطقه 2 با اشاره به ورزش‌های بومی و محلی و ورزش‌هایی که به تازگی به محدوده بازی‌های لیگ و بین‌المللی اضافه شده‌اند، افزود: برنامه ورزشی امروز حرکت نمادینی بود که در شرایط کرونایی باید بتوانیم با ورزش و نشاط، قدری از روحیه خمود شهروندان را در شرایط قرنطینه بازسازی کنیم.

وی راجع به اختصاص فضای باز بوستان‌های پایتخت به ورزش همگانی ادامه داد: شهروندانی که قبل از شیوع ویروس کرونا در سالن‌ها و باشگاه‌های ورزشی شهرداری ورزش می‌کردند، در حال حاضر این فضا را برای این افراد فراهم کرده‌ایم تا بتوانند به فضای ورزشی بازگردند.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

حناچی درباره وضعیت سلامت مردم در شهر تهران اظهار داشت: زندگی با عارضه‌هایی همچون کم‌تحرکی همراه است که به دنبال آن چاقی، دیابت، فشار خون و افزایش وزن به‌عنوان یک تهدید تلقی می‌شود که راه حل این موضوع هم پرتحرکی است که البته شرایط کرونایی این موضوع را حادتر کرده که با رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌ها، می‌توان بخشی از این نقیصه را جبران کرد.

به گفته شهردار تهران، تحرک به دنبال خود نشاط‌آوری دارد و شرایط کرونایی فعلی نیز در عین تهدید این فرصت را برای ورزش به وجود آورده است.

وی در پایان در مورد اینکه اماکن ورزشی شهرداری تهران در زمان کرونا به حالت تعطیل و نیمه تعطیل در آمده‌اند، خاطرنشان کرد: در این باره دولت کمکی به شهرداری نداشته است.

 

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا