موسیقی

حوزه هنری آلبوم موسیقی “در آینه” را منتشر می‌کند

آلبوم موسیقی «درآینه» به آهنگسازی حسین بهروزی نیا و خوانندگی اشکان کمانگری در قالب نگاهی متفاوت و تازه به موسیقی ایرانی در اوایل آبان منتشر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، «در آینه» عنوان یکی از تازه‌ترین آثار منتشر شده در فرآیند تولید و عرضه محصولات موسیقایی است که روز سه‌شنبه ششم آبان ماه سال 1399 به آهنگسازی حسین بهروزی‌نیا و خوانندگی اشکان کمانگری از طرف حوزه هنری در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد.

در توضیح این آلبوم که توسط مرکز موسیقی حوزه هنری منتشرمی‌شود، آمده است:

«درآینه اثری در حوزه موسیقی کلاسیک ایرانی که حاصل ذوق و قریحه حسین بهروزی‌نیا نوازنده سرشناس بربت و اشکان کمانگری خواننده با تجربه موسیقی ایرانی است.
بهروزی‌نیا مانند دیگر آثارش کوشیده تا از موسیقی دهه‌های گذشته چندان فاصله نگیرد و همواره در خلق و تنظیم آن اصالت را مد نظر داشته باشد. تجربه سال‌ها نوازندگی در اجراهای زنده و همچنین آثار ضبط شده در استودیو، در این آلبوم کاملا مشهود است.»

حسین بهروزی نیا در توضیحاتی درباره این آلبوم نوشته است:

«با توجه به شرایط کنونی موسیقی سنتی و اهمیت قرار داشتن بر مدار اصالت‌ها با حفظ آنچه از گذشته به ما رسیده با بیانی تازه، رنگ و بویی امروزی و با همکاری هنرمندان جوان موسیقی ایرانی در آواز ابوعطا که یکی از مایه‌های قدیمی و اصیل موسیقی ما است با استفاده از ریتم‌ها و حرکت‌های تازه‌تر به روایتی تازه رسید و امید است هنرمندان موسیقی با حفظ ارزش‌های کهن موسیقی ایرانی در خلق فضاهایی مناسب با امروز جامعه بپردازند.»

اشکان کمانگری خواننده موسیقی ایرانی نیز با اشاره به انگیزه‌های انتشار این اثر موسیقایی گفته است:
«آلبوم موسیقی در آینه تلاشی برای ماندن در مسیر اصالت‌ها و ارزش‌های موسیقی ایرانی است. هرچند این روزها بر مدار دیگری و با جد و جهد بسیار، اغلب به‌دنبال فاصله گرفتن از فضای موسیقی سنتی‌اند، این اثر تلاش دارد تا با نگاه امروزی‌تر موسیقی ایرانی را ارائه کند. فضاهای نو؛گردش‌های ملودیک و چیدمان ریتم‌ها و حرکت‌ها در همراهی آواز ابوعطا ترکیب تازه‌ایی رقم زده است.»

«مقدمه و آواز» با شعر مولوی، «ادامه مقدمه»، «در آینه» با شهر نظامی، «آواز حجاز و ارکستر» با مولوی، «چهار پاره (بی‌کلام)»، «آواز چهار پاره» با شعر محتشم کاشانی، «تک‌نوازی سنتور» و «ای دوست» با شهر نظامی اسامی آثار منتشر شده در این آلبوم است.

حسین بهروزی‌نیا آهنگساز و تنظیم‌کننده و نوازنده بربت، اشکان کمانگری خواننده، حمید بهروزی‌نیا نوازنده تار، مسلم علیپور نوازنده کمانچه، سعید مهرپیما نوازنده سنتور، بهنام معصومی نوازنده تمبک و سازهای کوبه‌ای، مصطفی موسوی نوازنده نی، نگار اعزازی نوازنده دف گروه نوازندگان آلبوم «در آینه» را تشکیل می‌دهند. ضمن اینکه ساره هاشم‌خانی گرافیک، مهدی فلاح خوشنویس، معین هاشمی نسب عکس، حمید خدا پناهی ترجمه، حسین بهروزی‌نیا تهیه‌کننده، کاوه صادقی آزاد ویراستار، محیب اللهیاری صدابردار، کامیار باتمانی میکس و مسترینگ، یاسر فلاح‌پور پردازش صدا دیگر عوامل اجرایی این اثر موسیقایی که در استودیوهای «گلها» و «پژواک» ضبط شده را تشکیل می‌دهند.

آلبوم موسیقی «درآینه» با شماره ثبت اثر به شماره 99- م/375 در مرکز موسیقی حوزه هنری از روزسه شنبه ششم آبان ماه سال 1399 به صورت فیزیکی و دیجیتالی پیش روی مخاطبان قرار می‌گیرد. این در حالی است که دست‌اندرکاران آلبوم برای رونمایی این اثر برنامه متفاوتی را در نظر گرفته اند که طی روزهای آینده جزییات آن اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا