اقتصاد

افزایش آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت از فردا به مدت 5 روز


کارشناس پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از پنج شنبه اول آبان تا دوشنبه هفته آینده افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت پیش‌بینی می‌شود.


امیر حسین نقشینه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: امروز در استان‌های گیلان و اردبیل و مازندران، بارش باران و وزش باد همراه با مه آلودگی داریم همچنین در استان‌های خراسان شمالی، گلستان شمال آذربایجان شرقی و همچنین ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: روز پنجشنبه ۱۱ آبان در استان های ساحلی خزر، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و روز جمعه در ارتفاعات خراسان شمالی و خراسان رضوی بارش پراکنده داریم.

کارشناس پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری در شمال شرق کشور کاهش نسبی دما پیش بینی می‌شود.

نقشینه اظهار کرد: در سه روز آینده در نوار شرقی کشور و شرق کرمان و هرمزگان در برخی ساعات وزش باد شدید و گرد و خاک خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه امروز دریای خزر مواج است، گفت: از پنج شنبه تا دوشنبه هفته آینده افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت اظهار داشت: آسمان تهران فردا صاف تا کمی ابری در برخی ساعات همراه با غبار محلی پیش‌بینی می‌شود، همچنین در چهار روز آینده هم این شرایط جوی در تهران حاکم است، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۲۳ و ۱۳ درجه خواهد بود.

نقشینه اظهار داشت: روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۳۶ درجه بالای صفر و بندرعباس با بیشینه دمای ۳۸ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۵ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

کارشناس پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت بارش های سال زراعی اخیر (یکم مهر تا بیست و نهم مهر) توضیح داد: میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا ۲۹ مهرماه، ۴.۶ میلی‌متر ثبت شد میزان بارش سال گذشته در این بازه زمانی ۶.۹ میلی متر بود که بارش سال جاری ۳۳ درصد کمتر از سال گذشته است.

مهم‌ترین اخبار و دقیق ترین تحلیل‌های اقتصادی را در کانال فارس اقتصادی در پیام‌رسان‌ها بخوانید.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا