جامعه

امکان افزایش ظرفیت 4 برابری پذیرش بیماران کرونا/ موارد زیادی از ابتلای خانوادگی داریم


معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر ظرفیت مناسبی از تخت بیمارستانی در کشور وجود دارد و بیش از ۴ برابر ظرفیت بیماران بستری شده کرونا در تهران، امکان بستری داریم و در صورت نیاز می‌توانیم ظرفیت را اضافه کنیم.


به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، قاسم جان بابایی امروز در یک برنامه تلویزیونی درباره آخرین وضعیت بیمارستان‌ها، افزود: تا پایان سال ۱۱ هزار تخت بیمارستانی در کشور به ظرفیت تخت‌ها اضافه می‌شود.

وی ادامه داد: از حدود دو هفته قبل، روند رو به افزایش بستری در بیمارستان‌ها داشتیم که همزمان با مراجعه بستری به علت کرونا اتفاق افتاده است. عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط برخی از هموطنان ما باعث شده که برخی از افراد با وجود رعایت کردن، مبتلا به ویروس کرونا شوند.

معاون وزیر بهداشت گفت: شکل جدید ابتلا به ویروس کرونا، خانوادگی است و موارد زیادی از ابتلای خانوادگی داریم که همزمان در بیمارستان‌ها بستری هستند.

وی افزود: خواهشی که از همه مردم داریم این است که افراد مبتلا به ویروس کرونا در صورتی که علائم خفیف دارند در منزل استراحت کنند. البته باید شرایط قرنطینه را در منزل رعایت کرده تا سایر اعضای خانواده به ویروس کرونا مبتلا نشوند. به خصوص اگر افراد سالمند یا دارای بیماری زمینه‌ای در منزل باشند، افراد مبتلا به کرونا باید قرنطینه را رعایت کنند.

جان بابایی اظهار کرد: میزان بیماران بدحال در هنگام مراجعه به بیمارستان بیشتر شده که یکی از دلایل آن، مراجعه دیرهنگام به بیمارستان است. قسمت اعظم بیماران با درمان مناسب خوب می‌شوند، اما باید به موقع مراجعه کنند تا درمان را به موقع دریافت کنند.

وی ادامه داد: نسبت به فصل‌های بهار و تابستان، بیماران در حال حاضر بدحال‌تر هستند. البته میزان پذیرش در بیمارستان‌ها نسبت به هفته گذشته بهتر شده و امیدواریم با مراعات بیشتر مردم، روند کمتر بستری را شاهد باشیم.

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه در بیماری کرونا می‌توان به مردم کمک کرد و با حمایت‌های دولت و پیگیری‌های وزیر بهداشت، در حال فراهم کردن شرایط مناسبی هستیم، افزود: تیم پزشکی نیز مسلط هستند و مراقبت‌ها در بیمارستان‌ها نسبت به اوایل بیماری به مراتب بهتر است. اصل بر این است که مردم بیمار نشده و با قرنطینه کردن و رعایت بهداشت، بیمار نشوند.

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر ظرفیت مناسبی از تخت بیمارستانی در کشور وجود دارد و بیش از ۴ برابر ظرفیت بیماران بستری شده کرونا در تهران، امکان بستری داریم و در صورت نیاز می‌توانیم ظرفیت را اضافه کنیم.

جان بابایی تاکید کرد: اگر بیمار در مراحل اولیه بستری شود، احتمال نجات او به مراتب بیشتر خواهد بود. زیرساخت‌های خوبی برای تامین اکسیژن ساز نیز فراهم شده که با حمایت‌های رئیس جمهور در اختیار بیمارستان‌ها و مردم قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا