شهرستان ها

همایش علمی آخوند ملا فتحعلی سلطان آبادی در اراک برگزار می شود

اراک – مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی از برگزاری همایش ملی علمی و پژوهشی آیت الله آخوند ملا فتحعلی سلطان آبادی عراقی در اراک خبر داد.

حجت الاسلام عباس دانشی در گفتگو با خبرنگار مهر در این خصوص اظهار کرد: امروز استان مرکزی اگر مهد مفاخر ایران اسلامی است و چهره‌های بسیار درخشانی در این استان تربیت شده‌اند این به برکت وجود روحانیت و علمای شاخص و مجاهدت‌های آنها است.

وی افزود: آیت الله آخوند ملأ فتحعلی نیز از جمله عالمان برجسته‌ای است که شخصیت‌های بزرگ اسلام و تاریخ معاصر از ایشان به نیکی یاد کرده‌اند و متأسفانه پرداختن به این شخصیت بزرگ تاکنون مغفول مانده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی بیان کرد: همایش ملی علمی و پژوهشی آیت الله آخوند ملأ فتحعلی سلطان آبادی عراقی با مشارکت وزارت فرهنگ و هنر، اداره کل ارشاد اسلامی، انجمن فرهنگی و هنری، مدیریت حوزه‌های علمیه کشور و استان مرکزی برگزار می‌شود.

دانشی ادامه داد: محورهای این همایش زهد و پارسایی در سیره عملی آیت الله آخوند فتحعلی سلطان آبادی عراقی، کرامات و حالات عرفانی و جلوه‌های صبر و گذشت در سیره عملی، مراتب علمی این عالم برجسته، رهنمودها و دستورالعمل‌های حیات طیبه در بیان وی، شاگردان و پرورش یافتگان مکتب تربیتی آیت الله ملافتحعلی و زمان شناسی و آگاهی سیاسی و اجتماعی این عالم برجسته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی افزود: زمان برگزاری این همایش فروردین ماه سال ۱۴۰۰ در شهر اراک است.

دانشی عنوان کرد: از تمامی پژوهشگران و نویسندگان دعوت می‌شود تا برای معرفی هر چه بیشتر این عالم ربانی به جهان اسلام در این همایش شرکت و آثار و مقالات خود را حداکثر تا ۱۵ دی ماه امسال به دبیرخانه این همایش در اراک فاز یک شهید بهشتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال کنند.

وی افزود: علاقه مندان برای شرکت در این همایش و کسب اطلاعات بیشتر و فراخوان مقاله می‌توانند به آدرس اینترنتی markazi.farhang.gov.ir مراجعه یا با شماره ۰۸۶۳۳۱۳۸۰۵۱ تماس حاصل کنند.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا