جامعه

کمیسیون ماده ۵ با طرح بازآفرینی محور فدائیان اسلام موافقت کرد


رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده ۵ از موافقت این کمیسیون با طرح بازآفرینی محور فدائیان اسلام خبر داد.


به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، جلسه کمیسیون ماده ۵ شهر تهران به ریاست پیروز حناچی شهردار تهران و با حضور اعضاء کمیسیون مانند محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شـــهر تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج تشکیل و با طرح بازآفرینی محور فدائیان اسلام موافقت شد.

علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده ۵ درباره طرح بازآفرینی محور فدائیان اسلام اظهارداشت: طرح بازآفرینی خیابان فدائیان اسلام با وسعتی حدود 537 هکتار، در برگیرنده بخشی از مناطق 12، 15، 16 و 20 شهر تهـــــــران است که در سیزدهمین جلسه کمیسیون ماده پنج سال جاری پس از توضیحات مشاور تهیه کننده طرح و بحث و بررسی اعضاء با کلیات طرح موافقت شد.

وی افزود: بخش غالب وضع موجود در محور فدائیان اسلام به صورت انبار و کارگاه های صنعتی خرد قدیمی و بعضاً رها شده است و مطابق طرح ارائه شده قرار است این محور به خیابانی سرزنده، فعال و کامل تبدیل شده و پیوند دهنده مرکز تاریخی شهر تهران با مرکز تاریخی شهر ری باشد به طوری که زمینه‌ساز فرصت‌های جدید سکونتگاهی و تفریحی شود.

اشراقی گفت: همچنین بنا است این محور به محور نوینی از کسب و کار، فعالیت، سکونت و فرهنگ شهر تبدیل شده و به سامانه یکپارچه حمل و نقل پاک مجهز و متصل شود.

رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج بیان کرد: در کلیات طرح مذکور 63 هکتار به فضای سکونتگاهی، 288 هکتار به کاربری فعالیت و کسب و کار، 95 هکتار به فضای مختلط و 90 هکتار به فضای سبز و باز اختصاص داده شده است؛ همچنین بیش از 200 هکتار برای لایه های تثبیتی خدماتی در نظر گرفته شده و مقرر شد مراتب به شورایعالی شهرسازی و معماری ایران نیز ارسال شود.

وی تأکید کرد: همچنین بنا شد پروژه‌های محرک توسعه محدوده طرح، مبتنی بر رویکرد این طرح بوده و به صورت موردی توسط کارگروه فنی کمیسیون ماده پنج نیز مورد رسیدگی قرار گیــــرد که در صورت تحقق کامل طرح، 15 هزار نفر به جمعیت این محدوده اضافه می‌شود.

رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده ۵ خاطرنشان کرد: در این جلسه با احداث مجتمع ایستگاهی مترو هلال احمر در زمینی به وسعت 2500 متر مربع در 8 طبقه واقع در منطقه 11 موافقت شد. همچنین با تغییر زیر پهنه محدوده ای به وسعت بیش از 2 هکتار در محدوده خیـــــابان نلسون ماندلا واقع در منطقه یک از سکونت به فعالیت نیز موافقت شد.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا