شهرستان ها

نجات یافتگان از دامن اعتیاد در دهاقان صاحب شغل می‌شوند

دهاقان – سرپرست فرمانداری دهاقان با اشاره به اجرای برنامه اشتغال معتادان پاک شده در دهاقان، گفت: داره بهزیستی اسامی متقاضیان شغل را ارسال کند تا در این ارتباط اقدام کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدعلی سجادی پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان دهاقان اظهار داشت: پیشگیری و مقابله با این تهدید نیازمند برنامه‌ای جامع و منسجم است و همکاری و تلاش مضاعف همه دستگاه‌ها را می‌طلبد.

وی با اشاره به معضل مواد مخدر و اعتیاد و تبعات شوم و مخرب آن گفت: این آسیب اجتماعی، سلامت و سرمایه‌های انسانی و اجتماعی را به خطر انداخته و ریشه بسیاری از بیماری‌ها و آسیب‌های اجتماعی و جرایم از جمله سرقت، طلاق و خودکشی است.

سرپرست فرمانداری دهاقان، در مورد طرح یاری‌گران زندگی به عنوان بخشی از سند راهبردی ستاد مبارزه با مواد مخدر در حوزه پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی بیان داشت: اجرای طرح‌های اجتماع محوری و یاری‌گران زندگی می‌تواند در راه مبارزه با مواد مخدر در سطح جامعه نقش بسیار پررنگی داشته باشند.

درخواست از دستگاه‌های عضو ستاد برای اهتمام بیشتر در اجرای برنامه‌های طرح یاری‌گران زندگی

سجادی ضمن درخواست از دستگاه‌های عضو ستاد برای اهتمام بیشتر در اجرای برنامه‌های طرح یاری‌گران زندگی، گفت: با توجه به لزوم اجرای این طرح، ادارات متولی هرچه سریع‌تر ضمن مطالعه طرح، پیشنهادات و طرح‌های اجرایی خود را ارسال کنند.

وی با اشاره به شیوع بیماری کرونا و عدم امکان برگزاری برنامه‌ها به صورت تجمعی، گفت: دستگاه‌ها عضو برنامه‌های خود را بر بستر فضای مجازی برنامه‌ریزی، و راهکارهای لازم در این خصوص را احصا کنند.

سرپرست فرمانداری دهاقان با اشاره به برنامه اشتغال معتادان پاک شده نیز گفت: اداره بهزیستی اسامی متقاضیان شغل را ارسال کند تا درباره اشتغال این افراد اقدام شود.

سجادی ابراز داشت: با همکاری اداره فنی حرفه‌ای شهرستان، معتادان پاک شده می‌توانند در دوره‌های مهارت آموزی به صورت رایگان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی شرکت کنند.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا