شهرستان ها

تالاب صالحیه وضعیت خوبی ندارد

کرج – مدیرکل محیط‌زیست استان البرز گفت: تالاب صالحیه وضعیت خوبی ندارد و باید برای رفع مشکل آن تلاش کرد.

فردین حکیمی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت تالاب صالحیه در شهرستان نظرآباد اظهار کرد: از چند روز پیش روند آبگیری و رهاسازی آب انجام شد و امیدواریم از ابتدای آبان ماه روند کامل آبگیری تالاب انجام شود.

وی با اشاره به اینکه ابتدای تالاب صالحیه آب بیشتری دارد، بیان کرد: در حال حاضر انتهای تالاب خشک است، امیدواریم با رهاسازی آب به تالاب و آغاز بارندگی‌ها آبگیری بیشتری انجام شود.

مدیرکل محیط‌زیست استان البرز با اشاره به اینکه در حال حاضر در بخش ابتدایی تالاب تعداد کمی پرنده وجود دارد، تصریح کرد: با آغاز فصل مهاجرت، پرندگان کم‌کم به این منطقه ورود می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه بخشی از دیوار تالاب که تخریب شده بود ترمیم شده و بخش دیگری نیز در حال ترمیم است، گفت: در حال حاضر زهکش مسدود شده و آب هدر نخواهد رفت اما دیواره‌ها باید کامل اصلاح شود.

حکیمی با اشاره به اینکه اگر بارندگی‌ها و رهاسازی آب انجام شود قطعاً امسال وضعیت تالاب صالحیه بهتر از سال‌های گذشته خواهد بود، عنوان کرد: این موضوع مستلزم همکاری آب منطقه‌ای است.

وی با تأکید به اینکه در کل تالاب صالحیه وضعیت خوبی ندارد، خاطرنشان کرد: اگر رهاسازی آب مثل سال‌های قبل صورت بگیرد وضعیت بهتر خواهد بود، چراکه زهکش مسدود شده است.

مدیرکل محیط‌زیست استان البرز افزود: موضوع محیط‌زیست موضوع سلامت مردم است و همه باید ورود کنند تا در راستای سازندگی تلاش شود.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا