شهرستان ها

سلامت اندیشه و روان دانش آموزان مورد توجه معلمان قرار گیرد

بیرجند- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: فرهنگیان و معلمان بسیجی باید از امنیت و سلامت فکر، اندیشه و روان دانش آموزان بیش از هر چیزی مراقبت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید آیت الله عبادی پیش از ظهر چهارشنبه در جمع مسئولان ستاد بسیج دانش آموزی استان، دانش آموزان را از جمله سرمایه های جامعه دانست و افزود: نحوه تربیت دانش آموزان و استخراج توانمندی آن ها از جمله اصول مهمی بوده که باید مورد توجه باشد.

وی با بیان اینکه امروز بشر در شناخت خود گرفتار افراط و تفریط شده است، اظهار کرد: نتیجه تفکر خود بزرگ بینی، ایجاد فرهنگی فرعونی بوده که در آن خود را بالاتر از هرچیزی می بیند.

آیت الله عبادی ادامه داد: برده انگاری و مطیع مستکبرین بودن محصول تفکر خود کوچک بینی است چراکه این دسته از افراد گرفتار چاپلوسی شده و تابع ظلم هستند.

 نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نه ظلم می پذیرد و نه تابع ظالم است و در مقابل ظالم ایستادگی می کند.

وی با بیان اینکه در برخی موارد سکوت به جای صحبت، همراهی کردن با ظالم است، اظهار کرد: همچنین برخی از اقدامات نسنجیده ناخواسته انسان را در مسیر همراهی با ظلم قرار می دهد.

آیت الله عبادی با اشاره به ۱۳ آبان بیان کرد: این روز به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار  و نماد تفکر مبارزه با ظالم است. 

وی با بیان اینکا دانش آموزان باید در مسیر مبارزه با استکبار همواره ثابت قدم باشند، اظهار کرد: مبارزه با نفسانیات لازمه پیروزی در جهاد اکبر بوده که می طلبد مد نظر باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: فرهنگیان و معلمان بسیجی باید از امنیت فکر، اندیشه و روان دانش آموزان بیش از هر چیزی مراقبت کنند.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا