سیاسی

۳۰ راهکار عملیاتی دانشجویان برای نجات اقتصاد کشور به سران قوا ارائه می‌شود


قائم مقام سیاسی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل گفت: این اتحادیه در نامه ۱۵ صفحه‌ای، به بررسی اهم مشکلات اقتصادی کشور پرداخته و با ریشه یابی این معضلات اقتصادی، بیش از ۳۰ راهکار عملیاتی و راهبردی را برای نجات اقتصاد کشور به سران قوا ارائه خواهد کرد.


امیرحسین پناهی قائم مقام سیاسی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، گفت: بیش از ۷ سال از دولت تدبیر و امید می‌گذرد و خلع ایده حکمرانی در عرصه‌های مختلف مدیریتی در کشور مشهود است.

وی ادامه داد: دولت آقای روحانی علیرغم توصیه کارشناسان و متخصصان و با بی توجهی نسبت به تجربه کشورهای مختلف، با انتخاب استراتژی نامناسب، مبنی بر عدم سازش با غرب، هفت سال کشور و مدیریت کلان آن را معطل خارج از مرزها نگاه داشت که شاهد فرصت‌سوزی حداکثری در دولت یازدهم و دوازدهم بودیم.

پناهی گفت: ضعف مدیریت دولت محدود به حوزه سیاست خارجه نبود و در عرصه‌های مختلف فرهنگی علمی و خصوصا اقتصادی، برای مردم قابل لمس است.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: جریان دانشجویی بنابر وظیفه خود، که رصد، نقد و نقش آفرینی‌ست، باید به مطالبه‌گری تخصصی از مسئولین بپردازد و معتقدیم این مطالبه‌گری باید در چارچوب عقلانیت انقلابی و عدالت‌خواهی ساختارمند باشد.

وی گفت: همچنین ما دانشجویان، که خود را حلقه واسط بین مردم و مسئولین می‌دانیم، باید در کنار انتقاد منصفانه از وضع موجود، با ارائه پیشنهادات ایجابی و کارشناسی شده در راستای اصلاح وضع وجود نقش آفرینی داشته باشیم.

پناهی تصریح کرد: در همین راستا اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های کشور با برگزاری جلسات تخصصی متعدد، مشورت با اقتصاددانان و اقتصادپژوهان مطرح کشور، همچنین شنیدن نظرات فعالین حوزه اقتصاد، نامه‌ای تفصیلی به روسای قوای سه گانه جمهوری اسلامی آماده کرده است. که حاصل زحمات چند هفته همسنگران در واحد سیاسی اتحادیه بوده است.

وی اظهار داشت: در این نامه ۱۵ صفحه‌ای، به اهم مشکلات اقتصادی کشور که در جامعه به ویژه بین اقشار ضعیف مردم ملموس بوده، پرداخته شده است. سپس با ریشه یابی این معضلات اقتصادی، مشکلات کلان نظام اقتصادی را احسا کردیم و در بخش‌های مختلف، مانند اصلاح ساختار بودجه، اصلاح نظام بانکی، حمایت از تولید، اهمیت اقتصاد دانش بنیان و مبارزه با فساد، به بیان بیش از ۳۰ راهکار عملیاتی و راهبردی برای نجات اقتصاد کشور پرداختیم، که در نوع خود کم‌نظیر بوده است.

پناهی گفت: همچنین در انتهای نامه مطالبات خود را درجهت برون رفت از وضع فعلی، از قوای سه گانه به صورت مجزا مطرح کرده‌ایم.

این فعال دانشجویی در خاتمه اظهار داشت: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور امیدوار است با مطالبه‌گری تخصصی در چارچوب عقلانیت انقلابی و عدالتخواهی ساختارمند در راستای بهبود شرایط کشور گامی بر داشته باشد.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا