بین الملل

مقام انگلیسی: قاطعانه به برجام متعهد هستیم


نماینده انگلیس در سازمان ملل در اظهارات خود طی نشست شورای امنیت با موضوع امنیت در خلیج فارس ضمن تکرار ادعا‌های گذشته علیه ایران مدعی شد کشورش قاطعانه به برجام متعهد است.


به گزارش گروه بین‌الملل خبر‌گزاری فارس، «جاناتان آلن»، نماینده انگلیس در سازمان ملل در نشست روز سه‌شنبه شورای امنیت با موضوع امنیت در منطقه خلیج فارس، طی اظهاراتی گفت کشورش قاطعانه متعهد به حفظ توافق هسته‌ای برجام است.

جاناتان آلن در این اظهارات که متن آن به شکل بیانیه‌ای در وبسایت رسمی وزارت خارجه انگلیس قرار گرفته، عنوان کرد: «همانطور که بارها در این نشست گفته‌ایم، تعهد ما به برجام همچنان قاطعانه باقی مانده و حمایت از ثبات منطقه‌ای در اولویت سیاست‌های ماست.»

وی در ادامه اظهارات خود با تکرار ادعا‌های گذشته علیه ایران مدعی شد: «تسلیحات هسته‌ای ایران، پیامدهای فاجعه باری بر امنیت منطقه و فراتر از آن خواهد داشت و برجام تنها وسیله موجود برای جلوگیری از این پیامد‌هاست.»

آلن همچنین مدعی شد: «در حالی که ما به توافق هسته‌ای [برجام] متعهد هستیم، عدم پیروی سیستماتیک ایران از تعهدات برجام، این [توافق] را به خطر می‌اندازد. ایران باید با سازوکار حل اختلاف تعامل سازنده داشته باشد و باید به تعهدات خود در چارچوب این توافق عمل کند. این امر برای امنیت در سراسر خاورمیانه بسیار مهم است.»

این مقام انگلیسی در پایان اظهارات خود همچنین مدعی شد: «من از تعهدی که ایران نسبت به امنیت منطقه‌ای طی نامه ۱۵ اکتبر خود به شورای امنیت ابراز کرد، استقبال می‌کنم، اما ایران به عنوان یک طرف درگیر در اختلافات سرتاسر منطقه، یک بازیگر بی‌طرف نیست و برای هر طرحی با رهبری این کشور مناسب نخواهد بود.»

نشست روز سه‌شنبه شورای امنیت با هدف تحلیل افزایش بالقوه تنش‌ها در منطقه خلیج فارس و راه‌های کاهش آن برگزار شد. 

این نشست توسط روسیه که از ماه جاری ریاست دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل را برعهده دارد برگزار شده است.

انتهای پیام/م


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا