جامعه

آزمون جامع مهارت‌آموزان آذر امسال برگزار می‌شود


رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر برگزاری هر چه بهتر آزمون جامع مهارت‌آموزان در آذر سال جاری، گفت: آزمون اصلح تضمینی برای کیفیت آزمون اصلح تضمینی برای کیفیت مهارت آموزان دانشگاه فرهنگیان است.


به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، نشست رضا کچوئیان سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت و یارمحمد حسین‌بُر رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش  برگزار شد.

در این نشست، حسین بر با تاکید بر برگزاری هر چه بهتر آزمون جامع مهارت آموزان در آذر ماه سال جاری اظهار داشت: در صورت نیاز دانشگاه فرهنگیان، وزارت آموزش و پرورش آماده است از طریق سامانه LTMS دانشگاه فرهنگیان را در برگزاری این آزمون یاری رساند.

 وی، افزود: کیفیت اقتضاء می کند، آزمون جامع مهارت آموزان ماده 28 در بهترین شرایط و با بالاترین استانداردهای معلمی، برگزار شود.

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش، گواهینامه های صادر شده توسط مرکز سنجش، مستقر در معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان برای مهارت آموزان را مدرکی مهم در راستای  بهره مندی این افراد طی سال های آتی  از مزایای  رتبه بندی ذکر کرد.

در ادامه این نشست کچوئیان، تعداد سؤالات گروه های 23 گانه آزمون جامع مهارت آموزان طی سال جاری را مشتمل بر 70 سؤال اعلام و در خصوص برگزاری این آزمون برای دو گروه شرکت کننده گفت: ورودی های ماده 28 آزمون استخدامی سال 98 که پودمان آن‌ها به دلیل شرایط کرونا در سال 99 برگزار شد از جمله گروه های شرکت کننده در آزمون جامع هستند.

وی، از مهارت آموزان سال‌های قبل به عنوان گروه دوم شرکت کننده در آزمون جامع یاد کرد و گفت: این گروه افرادی هستند که تاکنون نتوانسته‌اند حد نصاب نمره قبولی را کسب کنند.

عضو هیأت رئیسه دانشگاه فرهنگیان، جمعیت آماری شرکت کننده در آزمون سال جاری را 12 هزار مهارت آموز ذکر کرد.

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، از زمان اعلام آزمون جامع مهارت آموزان سخن گفت و افزود: بعد از گذشت 20 روز از آزمون نتایج اطلاع رسانی خواهد شد.

کچوئیان خاطر نشان کرد: مهارت آموزانی که نتوانند حد نصاب نمره آزمون سال جاری را کسب کنند می توانند در آزمون جبرانی دهه نخست اسفند ماه شرکت کنند.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا