جامعه

تقدیر رئیس جمهور از اورهال شدن بالگردهای امدادی هلال‌احمر

رئیس جمهوری از اقدامات جمعیت هلال‌احمر در اورهال کردن (بازآمد) بالگردهای امدادی تقدیر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس دفتر و سرپرست نهاد ریاست جمهوری در نامه‌ای از تشکر از رئیس جمهوری از اقدامات هلال احمر برای اورهال کردن بالگردهای امدادی این جمعیت خبر داد.

بنا بر این گزارش، جمعیت هلال احمر در زمینه امداد و نجات هوایی در حوادث مناطق کوهستانی و سخت گذر و در بحران‌های کشور با وجود ۲۴ فروند بالگرد، نقش بسزایی داشته و پس از ارگان‌های نظامی کشور، دارای بزرگترین مجموعه بالگردی است. اما هشت فروند از بالگردهای جمعیت، دچار مشکلات شده و زمین گیر بودند که نیاز به اورهال و بازآمد داشتند. مناقصات مربوط به بازسازی بالگردها با تأمین اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی از سوی دولت و حمایت‌های رئیس جمهور از جمعیت هلال احمر انجام و با اورهال شدن بالگردها، در حال حاضر مجموعه بالگردهای هلال احمر، آمادگی کامل برای انجام عملیات امدادی را دارند.

گفتنی است، جمعیت هلال احمر در سراسر کشور ۲۷ پایگاه امداد هوایی در استان‌های گلستان، مازندران، آذربایجان شرقی، اردبیل، کرمان، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، خراسان رضوی، فارس، گیلان، خوزستان، سیستان و بلوچستان، لرستان، خراسان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، قم، مرکزی، همدان، بوشهر، هرمزگان، قزوین، اصفهان و تهران دارد که بالگرد امدادی هلال احمر به منظور پایین آوردن زمان حضور عوامل امدادی و پوشش مناسب اقدامات امداد و نجات در حوادث و سوانح، به شکل ثابت یا موقت در آنها مستقر می‌شود.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا