بین الملل

شرایط امنیتی در مناطق دشت نینوا بسیار آرام و پایدار است

فرمانده تیپ ۳۰ حشد شعبی عراق اعلام کرد: شرایط امنیتی در مناطق دشت نینوا بسیار آرام و پایدار است و این نیرو با همه گروه‌های مردمی همکاری دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المعلومه، «ابوکوثر شبکی» فرمانده تیپ ۳۰ حشد شعبی، روز چهارشنبه تاکید کرد: کمیته تحقیقی که توسط عملیات مشترک تشکیل شده بود، بی گناهی عناصر این تیپ را در حمله به فرودگاه اربیل اثبات کرد.

وی اعلام کرد: دورکردن پنج کیلومتری نیروهای حشد شعبی از مراکز حضور نیروهای پیشمرگه، هیچ ارتباطی با حمله به فرودگاه اربیل ندارد.

وی با بیان اینکه تحقیقات، بی گناهی نیروهای حشد شعبی در حمله فرودگاه اربیل را ثابت کرده است. افزود: این تصمیم از مدت‌ها پیش در تمام طول جاده‌های استان نینوا و اقلیم کردستان عراق اجرا می شده است و آنگونه که رسانه‌ها و رهبران احزاب کرد ادعا می‌کنند؛ هیچ تصمیمی برای دور کردن حشد شعبی از مناطق دشت نینوا وجود ندارد.

این فرمانده حشد شعبی بیان کرد: شرایط امنیتی در مناطق دشت نینوا بسیار آرام و پایدار است و این نیرو با همه گروه‌های مردمی همکاری دارد. آنها آسیب رسانیدن به نیروهای تیپ ۳۰ بسیج مردمی را رد می‌کنند و آن را نیرویی قادر به محافظت از مناطق خود می‌دانند.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا