شهرستان ها

امسال ۳۰ هزار هکتار جنگلکاری اقتصادی و مشارکتی اجرا می شود

زنجان-رئیس مرکز جنگل های خارج از شمال سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: امسال ۳۰ هزار هکتار جنگلکاری اقتصادی و مشارکتی اجرا می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، فریبرز غیبی در حاشیه بازدید از پروژه بازسازی و احیای معدن سرب و روی انگوران، گفت: طی سال جاری ۳۰ هزار هکتار جنگل‌کاری اقتصادی و مشارکتی در سراسر کشور انجام خواهد شد.

وی افزود: پس از جذب مشارکت‌های مردمی، نهال‌های مناسب با آن منطقه در بین افراد بومی به منظور توسعه فضای سبز توزیع می‌شود.

غیبی با بیان اینکه در کشور به تولید چوب نیازمندیم تاکید کرد: ۳۰ هزار هکتار از اراضی ملی کشور به اجرای طرح زراعت چوب اختصاص می‌یابد.

رئیس مرکز جنگل‌های خارج از شمال سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور افزود: در راستای افزایش فضای سبز نیز ۶۸ هزار هکتار جنگل‌کاری با بذر و نهال اجرا می‌شود که اعتبارات این طرح از محل صندوق توسعه ملی تأمین خواهد شد.

غیبی در ادامه به تقویت تفکر مشارکتی با مردم نیز تاکید کرد و گفت: استان زنجان در اجرای طرح احیا و بازسازی معادن پس از فرآوری ازجمله معدود استان‌هایی هست که توانسته سریع‌تر از بقیه استان‌ها این طرح را در معدن سرب و روی انگوران به مرحله اجرا درآورد.

وی ادامه داد: در معدن سرب و روی انگوران نهال‌های ارس، زرشک و شیر خشت کشت‌شده است.

رئیس مرکز جنگل‌های خارج از شمال سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در ادامه خاطرنشان کرد: یکی دیگر از برنامه‌هایی که در اولویت کاری سازمان جنگل‌ها قرارگرفته است احیای جنگل‌ها و مراتع سوخته است.

غیبی افزود: طرح احیا و توسعه در مراتع و جنگل‌هایی که به دلایل مختلف در آتش سوخته‌اند زودتر از دیگر مناطق اجرا می‌شود.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا