بین الملل

سناتور آمریکایی: برای کاهش خطر جنگ اتمی، آزمایش تسلیحات هسته‌ای را متوقف کنیم


یک نماینده مجلس سنای آمریکا پیشنهاد داده برای کاهش خطر جنگ اتمی واشنگتن باید آزمایش سلاح‌های هسته‌ای را متوقف کند.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک نماینده مجلس سنای آمریکا لحظاتی پیش در حساب کاربری خود در توئیتر پیشنهاداتی را برای کاهش خطر جنگ اتمی مطرح کرده است.

«اد مارکی»، نماینده دموکرات مجلس سنای آمریکا تمدید پیمان اتمی با روسیه، بازگشت دوباره به توافق هسته‌ای، متوقف کردن برنامه‌های آمریکا در زمینه سلاح‌های اتمی و توقف دائمی آزمایش این سلاح‌ها را راه کاهش خطر جنگ هسته‌ای دانسته است.

مارکی در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر نوشت: «برای اینکه خطر جنگ هسته‌ای را حقیقتاً کاهش دهیم لازم است محدودیت‌های قابل‌راستی‌آزمایی علیه نیروهای استراتژیک روسیه را تمدید کنیم، به توافق هسته‌ای ایران بازگردیم، برنامه‌های مربوط به سلاح‌های هسته‌ای جدید و بی‌ثبات‌کننده را لغو و آزمایش سلاح‌های هسته‌ای را برای همیشه متوقف کنیم.»

پیام این قانونگذار آمریکایی در شرایطی منتشر شده که وزارت خارجه روسیه روز سه‌شنبه آمادگی خود برای تمدید پیمان اتمی «استارت نو» را بار دیگر اعلام کرد و گفت این کشور حاضر است ذخیره‌سازی کلاهک هسته‌ای را برای این منظور متوقف کند.

زارت خارجه روسیه در این خصوص گفت: «پیشنهاد روسیه این است که پیمان “استارت‌نو” برای یک سال دیگر تمدید شود و [این کشور] آماده است تا در کنار آمریکا تعهد سیاسی هر دو طرف به منظور متوقف کردن ذخیره‌سازی کلاهک‌ هسته‌ای طی این دوره را به عهده بگیرد.»

 

در حال تکمیل…


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا