شهرستان ها

۱۸ پروژه ورزشی در مناطق محروم خراسان جنوبی به بهره برداری می رسد

بیرجند- مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: در دهه فجر سال جاری ۱۵ چمن مصنوعی در روستاها و سه سالن چند منظوره در نقاط مختلف استان به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن عزیزی پیش از ظهر پنج شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: مجموعه ورزش و جوانان دارای ۴۸ هیئت ورزشی، ۳۲۲ هیئت شهرستانی و ۳۹ سازمان مردم نهاد جوانان است.

وی با بیان اینکه توجه به ترویج سجایای اخلاقی در جامعه ورزشی و جوانان از مهم ترین رویکردها است، گفت: در ۱۵ ماه گذشته در راستای توسعه ورزش ۳۵۰ مجوز تاسیس باشگاه ورزشی خصوصی صادر شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی ادامه داد: در راستای توسعه زیرساخت های ورزشی در مناطق کم برخوردار بیش از ۳۳ پروژه ورزشی به بهره برداری رسیده است.

وی احداث ۲۶ چمن منصوعی، ایجاد گود زورخانه ای در حاجی آباد و شش سالن ورزشی چند منظوره را از جمله پروژه های افتتاح شده دانست و ادامه داد: با افتتاح این پروژه ها بالغ بر ۴۸ هزار متر مربع با اعتباری بالغ بر ۴۴ میلیارد تومان به فضای ورزشی استان افزوده شده است.

احداث گود بین المللی زورخانه ای در بیرجند

عزیزی با اشاره به احداث گود بین المللی زورخانه ای در بیرجند بیان کرد: در شمال شهر بیرجند یکی از بزرگترین مجتمع های ورزشی با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد و ۵۰۰ میلون تومان و به متراژ شش هزار متر مربع کلنگ زنی شده است.

وی با بیان اینکه سه پاتوق ورزشی محله در منطقه خیرآباد بیرجند ایجاد شده است، اظهار کرد: در دهه فجر سال جاری ۱۵ چمن مصنوعی در روستاها و سه سالن چند منظوره در نقاط مختلف استان به بهره برداری می رسد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با اشاره به منطقه تفریحی بند دره بیرجند بیان کرد: چمن منصوعی بند دره بیرجند به نام سردار شهید سلیمانی افتتاح شده است.

وی با بیان اینکه ۱۳۱ خانه ورزش روستایی را در روستاهای مرزی و کم برخوردار تجهیز کرده ایم، افزود: ۴۴ پروژه ورزشی در هفت شهرستان استان با ۵۲ میلیارد تومان در حال اجرا است.

عزیزی بیان کرد: تربیت مربی اخلاق مدار را در دستور کار قرار داده ایم و کمیته صیانت از ارزش های اخلاقی در هیئت های ورزشی تشکیل شده است.

فعالیت ۲۴ زورخانه در استان

رئیس هیئت ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی خراسان جنوبی هم در این جلسه بیان کرد: ورزش باستانی گنجینه ای فرهنگی بوده و حرکاتش اسم خدا دارد.

هومن شکری با بیان اینکه در ورزش باستانی توحید عملی به ورزشکار آموزش داده می شود، گفت: توسعه زیرساخت های ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی باید مورد توجه باشد.

شکری از وجود ۲۴ زورخانه در سطح استان خبر داد و افزود: برخی از شهرها هنوز گود ندارد که خواستاریم در هر شهر یک گود ایجاد شود.

وی از راه اندازی کارگروه جهادی برای کمک به سیل زدگان خبر داد و افزود: همچنین در راستای کمک های مومنانه اقدامات خوبی انجام شده است.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا