شهرستان ها

اسفراین بر مدار تولیدکنندگان مخازن CNG کشور قرار می‌گیرد

بجنورد- نماینده اسفراین در مجلس گفت: عملیات اجرایی احداث و راه اندازی طرح کارخانه تولید مخازن CNG اسفراین تا پایان سال جاری به پایان خواهد رسید.

امان الله حسین پور در گفتگو با مهر اظهار کرد: طی سال‌های گذشته شاهد رها کردن موضوع توسعه کارخانه تولید مخازن CNG خودروهای سبک در اسفراین بودیم که با رایزنی‌های انجام شده اینک شاهد بهره برداری این مجموعه تا پایان سال جاری خواهیم بود.

نماینده اسفراین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هم اکنون بخش عمده‌ای از نیاز کشور به مخازن سی ان جی از طریق واردات پاسخ داده می‌شود گفت: با اجرایی شدن و بهره برداری از این مجموعه و البته با انجام طرح تبدیل خودروهای بنزینی به دوگانه سوز دوباره رونق به تولید داخلی مخازن CNG برگشته است.

وی افزود: سرمایه این مجموعه حدود ۱۵ میلیون دلار است که از طریق شرکت وزرات نفت ماشین آلات این طرح مهیا شده و در سوله‌های از قبل آماده شده نصب و قرار داداش نهایی شده است.

حسین پور خاطرنشان کرد: با افتتاح این طرح ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم وارد بازار کار می‌شوند و اشتغالزایی عمده‌ای صورت خواهد گرفت.

نماینده مردم اسفراین در مجلس در انتها گفت: مجموعه کارخانه سی ان جی از مجموعه‌های بر زمین مانده ویکی از کارخانه‌های ازدست رفته در شهرستان اسفراین بود که اینک به سرانجام رسید.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا