بین الملل

پوتین: آمریکا از تغییر در دنیا مستثنی نیست

رئیس جمهور روسیه با تأکید بر لزوم پایان مناقشه قره‌باغ میان باکو و ایروان تصریح کرد: آمریکا از تغییرات در دنیا مستثنی نیست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه امروز پنجشنبه در سخنانی خطاب به کشورهای معاند مسکو اعلام کرد: توسعه کشور ما، با توجه به آنچه در جهان و در کشورهای دیگر اتفاق می‌افتد، انجام شده است. می‌خواهم به کسانی که هنوز منتظر کمرنگ شدن تدریجی نقش روسیه هستند بگویم: در این مورد، ما فقط نگران یک چیز هستیم – اینکه چگونه در مراسم خاکسپاری شما سرما نخوریم.

رئیس جمهور روسیه در سخنان خود ادامه داد: مسکو اصراری به تمدید پیمان «استارت نو» ندارد؛ امنیت روسیه در سایه تسلیحات جدید حتی بدون این پیمان هم متوجه تهدیدی نیست. در صورتی که شرکای ما تصمیم بگیرند که نیازی به این پیمان ندارند، ما هم نیازی به آن نداریم.

وی در ادامه تصریح کرد: دنیا تغییر خواهد کرد و کشوری مانند آمریکا بعید است که بتواند از این قضیه مستثنی باشد. چین و آلمان هم‌اکنون به سمت قدرت بزرگ بودن از حیث تأثیرات سیاسی و اقتصادی حرکت می‌کنند و کشورهایی مانند برزیل و آفریقای جنوبی در حال تقویت مواضع خود هستند.

ولادیمیر پوتین در ارتباط با مناقشه قره‌باغ نیز تأکید کرد: روسیه با هر دو کشور ارمنستان و (جمهوری) آذربایجان روابط دارد و آنچه در قره باغ در حال رخ دادن است، فاجعه بوده و ما برای پایان آن تلاش می‌کنیم.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا