بین الملل

شرکت نفت یمن: ائتلالف سعودی 15 نفتکش را توقیف کرده است


شرکت ملی نفت یمن اعلام کرد که بحران سوخت در این کشور به کارشکنی ائتلاف سعودی در ورود فرآورده‌های نفتی برمی‌گردد به گونه‌ای که 15 نفتکش همچنان از سوی این ائتلاف توقیف شده است.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شرکت ملی نفت یمن اعلام کرد که ائتلاف عربستان سعودی همچنان به توقیف نفتکش‌های یمن ادامه می‌دهد.

شبکه المسیره یمن به نقل از شرکت ملی نفت این کشور گزارش داد که ائتلاف سعودی ۱۲ نفتکش را مجموع ۳۲۵ هزار تن بنزین و نفت دیزل را بیش از ۲۰۰ روز است که توقیف کرده است.

شرکت نفت یمن گفته است که توقیف این نفتکش‌ها در حالی صورت گرفته که همه اقدامات لازم از جمله بازرسی دقیق در جیبوتی صورت گرفته و ترخیص‌های سازمان ملل صادر شده است.

عمار الاضرعی، مدیرکل شرکت ملی نفت یمن سازمان ملل و ائتلاف سعودی را مسئول اصلی اوضاع در این کشور و بحران سوخت دانست و گفت که این ائتلاف با دزدی دریایی، توقیف نفت‌کش‌های سوخت و تحمیل هزینه‌های بیشتر بر شهروندان یمنی شرایط مذکور را در یمن ایجاد کرده است.

شرکت ملی نفت یمن از سازمان ملل متحد و فرستاده این سازمان به این کشور به دلیل عدم التزام به تعهدات خود در قبال ورود سوخت به یمن و جانبداری از ائتلاف متجاوز سعودی انتقاد کرده است.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا