بین الملل

آخرین مناظره انتخاباتی دونالد ترامپ و جو بایدن آغاز شد

آخرین مناظره انتخاباتی میان دو نامزد جمهوریخواه و دموکرات ایالات متحده در دانشگاه بلمونت شهر نشویل در ایالت تنسی دقایقی پیش آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، پس از نخستین مناظره انتخاباتی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی آمریکا و «جو بایدن» رقیب دموکرات وی که با سیل انتقادها به ویژه نسبت به نحوه برخورد نامناسب نامزدهای انتخاباتی در جریان مناظره روبرو شد، دومین و آخرین مناظره انتخاباتی شامگاه پنج شنبه (۲۲ اکتبر ۲۰۲۰) ساعت ۹ به وقت نیویورک (۴:۳۰ بامداد جمعه دوم آبان به وقت تهران) آغاز می شود.

اجرای این مناظره که قرار است در دانشگاه بلومنت در شهر نشویل ایالت تنسی برگزار شود، برعهده یک خبرنگار سیاهپوست از شبکه MSNBC به نام «کریستین واکر» است که هم پرسشهای دقیق و نقادانه وی و هم رسانه محل فعالیت او مورد انتقاد ترامپ است. جالب آن است که دونالد ترامپ نه تنها این مجری بلکه حتی خانواده وی را به مواضع غیرمنصفانه و در عین حال جانبدارانه متهم کرده است!

گزارشها حاکی از آن است که حدود ۱۰۰ میلیون بیننده این مناظره خواهند بود، مناظره ای که حدود ۹۰ دقیقه زمان می برد.

با توجه به قطع مکرر صحبتهای نامزدهای انتخاباتی در مناظره اول – بایدن و ترامپ حدود ۹۳ مرتبه صحبتهای یکدیگر را قطع کردند- در این مناظره تدابیری پیش بینی شده است که چنانچه نامزدی وسط صحبتهای رقیب وارد شود در حالی که نوبت صحبت کردن او نیست، میکروفون وی قطع می شود.

پیش بینی می‌شود که بیشتر پرسشهای این مناظره حول محور کرونا، امنیت ملی و موضوع تبعیض نژادی در آمریکا باشد. این در حالی است که کمیسیون برگزاری مناظرات آمریکا تصمیم گرفت موضوع سیاست خارجی را از موضوعات آخرین مناظره دونالد ترامپ و جو بایدن حذف کند.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا