سیاسی

تذکر نمایندگان به روحانی درباره تخصیص 120 میلیارد به ساختمان دانشکده/ علت تخصیص این بودجه در تنگنای مالی چیست؟


جمعی از نمایندگان مجلس نسبت به اختصاص ۱۲۰ میلیارد تومان از اعتبارات تخصیصی مقابله با کرونا برای خرید ساختمان برای یک دانشکده به رئیس‌جمهور تذکر دادند.


به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، جمعی از نمایندگان مجلس نسبت به اختصاص ۱۲۰ میلیارد تومان از اعتبارات تخصیصی مقابله با کرونا برای خرید ساختمان دانشکده فناوری‌های نوین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به رئیس‌جمهور تذکر دادند.

در عنوان تذکر نمایندگان مجلس آمده است: چرا از اعتبارات برداشت شده از صندوق توسعه ملی که برای مقابله و مدیریت عوارض کرونا باید هزینه می‌شد ۱۲۰ میلیارد تومان برای خرید ساختمان دانشکده فناوری‌های نوین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هزینه شده است؟

در شرح تذکر نمایندگان آمده است: «با عنایت به گزارش رسمی دیوان محاسبات کشور، به بهانه احداث ساختمان دانشکده فناوری‌های نوین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مبلغ ۱۲۰ میلیارد تومان تخصیص یافته است.

در نامه ۳۰ تیر ماه ۹۹ رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام شده از محل مجوز مقام معظم رهبری برای برداشت از صندوق توسعه ملی به منظور مقابله با کرونا مبلغ ۱۲۰ میلیارد تومان بابت خرید ساختمان و بهسازی دانشکده فناوری‌های نوین دانشگاه شهید بهشتی با تأیید جنابعالی به عنوان ۱۰۰درصد تخصیص یافته تلقی می‌شود.

این در حالی است که برای سال ۹۹ اعتبار مصوب شده برای این پروژه ۲ میلیارد تومان مقرر شده بود که با توجه به اختصاص ۱۲۰ میلیارد تومان طبق ابلاغیه جناب آقای دکتر نوبخت از محل حساب خاص ریاست جمهوری، منابع تزریق شده بیش از ۵۹۰۰ درصد یا به تعبیری حدود ۶۰ برابر رشد دارد.

طبعا این رقم بسیار فراتر از منابع مصوب است و این اعتبار نه تنها صرف ساخت این پروژه با شماره طبقه‌بندی ۱۸۰۳۰۲۵۵۱۰ مربوط به احداث دانشکده فناوری‌های نوین دانشگاه شهید بهشتی نمی‌شود بلکه صرف خرید ساختمانی با موقعیت مسکونی و بدون رعایت مفاد ماده (۲۳) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخش از مقررات مالی دولت (۲) شده است و همچنین سازمان برنامه و بودجه در خصوص حساب خاص و منابع و محل‌های هزینه‌کرد آن لازم است شفا‌ف‌سازی لازم صورت پذیرد.

انتظار می‌رود دولت محترم به جای صدور بیانیه‌های تکذیبیه در روند تخصیص سفارشی بودجه و اقدامات تبعیض آمیز در تخصیص بودجه در تنگناهای مالی کشور، با پذیرش اشتباه پاسخگوی افکار عمومی باشد.

 

نام نمایندگانحوزه انتخابیه
علیرضا نظریخمین
رمضانعلی سنگدوینی

گرگان و آققلا

 حسینعلی حاجی‌دلیگانیشاهین‌شهر و میمه و برخوار
رسول فرحی میکاللاهیجان و سیاهکل
سیدمحمد مولوی

آبادان

سیدجلیل میرمحمدی میبدیتفت و میبد
محمدتقی نقدعلیخمینی شهر
رحمت‌اله نوروزی

علی‌آباد

سیدعلی یزدی‌خواهتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
جعفر قادریشیراز و زرقان
بهروز محبی نجم‌آبادیسبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن
احمد محرم‌زاده یخفروزاناهر و هریس
فاطمه محمدبیگی

قزوین، آبیک و البرز

بهروز محبی نجم آبادیسبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن
  
فاطمه محمدبیگیقزوین،‌ آبیک و البرز
جلال محمودزادهمهاباد
کیوان مرادیان کوچکسرائیقائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرع و سوادکوه شمالی
کمال حسین‌پورپیرانشهر و سردشت
علی خضریانتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
حسن رزمیان مقدمدرگز
سمیه رفیعیتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
عبدالحسین روح‌الامینی نجف‌آبادیتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
قاسم ساعدیدشت آزادگان و هویزه
رضا آریان پورمینودشت، گالیکش و کلاله و مراوه‌تپه
صدیف بدریاردبیل، نمین، نیر و سرعین
حسین حاتمیکلیبر، خداآفرین و هوراند
مهدی شریفیانتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا