بین الملل

عادی‌سازی روابط با صهیونیسم منجر به صلح نخواهد شد

رهبر حزب «امت» سودان ضمن انتقاد شدید از عادی سازی قریب الوقوع روابط دولت انتقالی این کشور با رژیم صهیونیستی، اعلام کرد: عادی سازی روابط با تل آویو هیچ ارتباطی به صلح ندارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، «صادق المهدی» رهبر حزب «امّت» سودان از برخی تلاش ها در این کشور برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی به شدت انتقاد کرد.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: اگر دولت انتقالی به عادی سازی روابط با رژیم نژادپرست صهیونیستی بپردازد، حزب امّت نیز تأیید خود از نهادها و مؤسسات مرحله انتقالی را لغو خواهد کرد.

المهدی اعلام کرد: نهادها و مؤسسات دولت انتقالی از اختیاراتی نظیر تصمیم گیری در خصوص عادی سازی روابط با صهیونیستها برخوردار نیستند.

رهبر حزب امّت سودان همچنین یادآور شده است: عادی سازی روابط با صهیونیستها نه تنها منجر به صلح نخواهد شد، بلکه تنش و درگیری های بیشتری را به دنبال خواهد داشت.

اخیراً زمزمه هایی پیرامون عادی سازی قریب الوقوع روابط دولت انتقالی سودان با رژیم صهیونیستی شنیده شده است.

این درحالی است که مردم سودان در جریان برگزاری تظاهرات «۲۱ اکتبر» طی روز چهارشنبه گذشته اعتراض خود را نسبت به روند عادی سازی روابط میان کشورشان و رژیم صهیونیستی نشان دادند. آنها پرچم رژیم صهیونیستی را در این تظاهرات به آتش کشیدند.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا